Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Феод - форумна игра по средновековни мотиви

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Феод - форумна игра по средновековни мотиви

    Фралбионската империя обявява набор на благородници, готови да служат през повечето време вярно и ако се наложи ефективно на императора си (за щастие на всички това едва ли ще бъда аз). Всички заинтересувани лица да погледнат правилата на играта и да се се запишат, като драснат и тук ако са избрали Фралбионската империя.

    Играта е организирана от княз Крилов, правилата и формите за участие могат да се намерят тук: http://feod.rpg.bg/?lang=bg

    Какво е играта с две думи:
    Има четири съперничещи си империи, които се стремят да спечелят играта като печелят точки слава. Уви, тъй като играта се развива през средновековието, императорът не може да събира ефективно данъци и да развива империята оптимално без да назначава благородници, които получават малки владения, за сметка на това пък с големи бонуси откъм данъци и развитие. За съжаление на императора, веднъж дадена, земята остава на благородника докато или той не се откаже от нея или не бъде превзета от някой друг. Тъй като благородниците си имат пълен и самостоятелен, съвсем непрозрачен в стил държавна институция контрол над земите, всякакви идеи за независимост, предателство и отцепничество се насърчават от правилата... но не и от императорите разбира се. За да може да се направи още малко по-нестабилна и недоверчива обстановката са извикани и руски играчи за да може да има някаква езикова и културна бариера в комуникациите и доверието. Тъй че всички фенове на военни действия, рицари, политика, заговори и конспирации са добре дошли в света на политстрастовете
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    #2
    Да се включа и аз в рекламата: народе, записвай се, играта обещава да е забавна и, което е по-важно, изглежда че наистина ще тръгне и ще стигне донякъде.

    ПП Аз самият ще пропусна тази игра, защото колкото свободно време имам, отива за помощ в допълнителните материали по нея (картата (вече завършена и, според отзивите, добре се получила (кой да те похвали ако не го свършиш сам ), калкулаторче за сраженията (в момента го доизпипвам и доста се забавлявам - мое е оформлението и, тъй да се рече, "програмната" част - системата е на Крылов). А пък след това, времето ще го посветя на един сходен, но много по-скромен проект, за който също се надявам след някое време да стартира.
    Last edited by gollum; 26-04-2011, 21:45.

    Comment


      #3
      ти винаги така казваш
      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

      请您死在地狱般的阵痛
      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
      きさまはしんでくださいませんか
      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

      Comment


        #4
        Успех, на мен ми е невъзможно да се включа.
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #5
          Успех и от мен. Липсата на време не ми позволява и на мен да се включа. Е, просто не е като едно време ...
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            #6
            Отдавна не е имало такова събитие и въпреки, че и аз нямам много време ще пробвам да се включа така за каузата
            (\_/)
            (°_°)
            (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

            Comment


              #7
              ти винаги така казваш
              Ооо, не винаги, не винаги. В повечето игри, които "напоследък" (ако разтегля понятието достатъчно, защото наскоро не е имало никакви игри) са започнали участвах (поне в последните две на Даниц, да речем). Но картата и особено бойния калкулатор си искат време, за създаване, а като ги приключа мисля оскъдното си свободно време да го вложа не в игра, а в правене на игри (почти също толкова, ако не и доста по-забавно занимание). Пък белким накрая и аз пусна някоя .

              Comment


                #8
                И така също винаги казваш ;Р
                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                请您死在地狱般的阵痛
                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                きさまはしんでくださいませんか
                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                Comment


                  #9
                  Изглежда забавно, и аз се включвам, по-късно ще се регистрирам и през формата на сайта
                  <<..........>>

                  Comment


                    #10
                    Само не се мятайте в Фралбион - ще разпределям хората така че да са със смесен състав четирите империи - за по-интересно. Ще се старая естествено да угодя на желанието на играча, но само ако това е възможно. сами разбирате че ако всички се записват във Фралбион, това просто няма как да стане

                    Иначе радвам се че Деймос ще задава светъл пример на новаците (руснаците)
                    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                    请您死在地狱般的阵痛
                    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                    きさまはしんでくださいませんか
                    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                    Comment


                      #11
                      Мене ще ме репресирате ли ако се запиша?

                      ПП: Четвърт руснак съм, макар, че разбирам малко от този език
                      ППП: А, и Авис трябва да ми махне бана от онзи форум.
                      Last edited by Spellbreaker; 27-04-2011, 13:31.
                      "Далеч съм от мисълта си"

                      Comment


                        #12
                        Галфоньере, твоят бан не е ли махнат отдавна?
                        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                        请您死在地狱般的阵痛
                        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                        きさまはしんでくださいませんか
                        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                        Comment


                          #13
                          Кога приблизително се очаква да започне?
                          И кога ще се допълнят правилата: население на провинциите, колко точки се изискват за научните проучвания, и разбира се за битките?

                          Comment


                            #14
                            Изчислителят за полеви сражения вероятно ще го приключа до края на тази седмица. Този за обсади ще отнеме (предполагам) следващата. Доколкото знам от Крылов, правилата на практика са готови (и мисля че почти изцяло са написани на сайта на играта), като и всички данни около играта. Но така или иначе сражения през първите два хода не се окачват (да не говорим, че изчислителят е за да улесни работата на посредника, както и за красота - сраженията могат да се изчисляват на ръка и сега), така че бих рискувал да предположа, че играта ще започне щом се запишат достатъчно играчи.

                            Comment


                              #15
                              Правилата са пълни. Старта: 1 май Колко точки са нужни за откриване на наука? А колко точки са били нужни на Айнщайн за да открие теорията на относителността? Всичко е относително
                              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                              请您死在地狱般的阵痛
                              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                              きさまはしんでくださいませんか
                              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                              Comment

                              Working...
                              X