Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Безгилзов патрон и пистолет Velkov

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Безгилзов патрон и пистолет Velkov

    С моите изобретения БЕЗГИЛЗОВ ПАТРОН и ПИСТОЛЕТ ЗА БЕЗГИЛЗОВ ПАТРОН се отстраняват всички недостатъци на безгилзовия патрон и на картечния пистолет на италианската фирма BENELLI.

    - Зарядът на патрона е защитен от изцяло метална обвивка.
    - Ударникът и екстракторът са обединени, като ударникът действа в задната част на патрона.
    - Екстракторът, който е ексцентрично разположен действа при необходимост, след завъртане.
    - Изхвърлянето на неизстрелян патрон се извършва през отвора за пълнителя.
    Attached Files
    Last edited by Velko Velkov; 29-04-2011, 07:16.

    #2
    ЕКСТРАКТОР

    Пружината действа на натиск за ударника и на осукване за екстрактора.
    Attached Files

    Comment


      #3
      Много хубав дизайн,обаче този пистолет колко патрона има в пълнителя,9 или 15?

      Comment


        #4
        Доста стара идея от средата на 19-ти век. Едни от първите унитарни патрони са точно такива, само че без риза. Нерешим проблем при тази схема е високото триене между стените на проектила и цевта в резултат на радиалното налягане на изхвърлящия заряд. Поради това или зарядът трябва да е слаб, или в противен случай патронът се разкъсва (описано в по-сериозните книги за развитие на боеприпасите). Класическо решение на несъществуващ проблем.
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          #5
          Малко ми прилича на Миние.

          Четох дискусията на сайта на отвага. Не Ви възприеха сериозно.


          thorn

          Средновековните църкви в България

          Comment


            #6
            Малко сканчета от книжки за патрони и тяхното развитие.

            Оригиналната конструкция е на Уолтър Хънт, патентована на 10.8.1848 г. Малко по-късно Тайлър Хенри използва почти същата конструкция при патроните за известния пистолет "Волканик", легнал в основата на прословутата магазинна пушка "Хенри". Разликата е, че патроните на "Волканик" са 100% унитарни с централно възпламеняване, докато патронът на Хънт & Дженингс е с външен капсул.

            Основната причина тази конструкция да не се наложи е обяснена от мен малко по-горе.
            Attached Files
            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

            Comment


              #7
              nikd2 написа Виж мнение
              Много хубав дизайн,обаче този пистолет колко патрона има в пълнителя,9 или 15?
              На този, идеен етап - 9. Това, че патронът се подава директно от пълнителя в патронника, автоматично дава възможност патроните да се увеличат с 1, при запазване на всички други параметри.
              Last edited by Velko Velkov; 29-04-2011, 08:44.

              Comment


                #8
                Nick написа Виж мнение
                Доста стара идея от средата на 19-ти век. Едни от първите унитарни патрони са точно такива, само че без риза. Нерешим проблем при тази схема е високото триене между стените на проектила и цевта в резултат на радиалното налягане на изхвърлящия заряд. Поради това или зарядът трябва да е слаб, или в противен случай патронът се разкъсва (описано в по-сериозните книги за развитие на боеприпасите). Класическо решение на несъществуващ проблем.
                В коментарите на патрона на BENELLI, като един от основните недостатъци, се посочва това, че зарядът не е защитен от изцяло метална обвивка. Аз решавам този проблем и мисля, че това е главното на този етап.
                Не разбрах кое е класическото решение и кое е несъществуващият проблем.

                Comment


                  #9
                  Thorn написа Виж мнение
                  Малко ми прилича на Миние.

                  Четох дискусията на сайта на отвага. Не Ви възприеха сериозно.
                  Някои ме възприеха даже и просташки, но това не е мой проблем. Все пак за почти месец, посещенията са почти 2200.

                  Comment


                    #10
                    Nick написа Виж мнение
                    Малко сканчета от книжки за патрони и тяхното развитие.

                    Оригиналната конструкция е на Уолтър Хънт, патентована на 10.8.1848 г. Малко по-късно Тайлър Хенри използва почти същата конструкция при патроните за известния пистолет "Волканик", легнал в основата на прословутата магазинна пушка "Хенри". Разликата е, че патроните на "Волканик" са 100% унитарни с централно възпламеняване, докато патронът на Хънт & Дженингс е с външен капсул.

                    Основната причина тази конструкция да не се наложи е обяснена от мен малко по-горе.
                    Радвам се, че девизът ви е "Никто не обнимет необъятного!", а не "Этого не может быть,
                    потому что этого не может быть ни-ког-да ! ! !" Не съм сигурен, дали са го казали Козьма Прутков.

                    Comment


                      #11
                      "Изхвърлянето на неизстрелян патрон се извършва през отвора за пълнителя."..............????Това е нещо ново,какъв е този отвор?

                      п.с. ...не зная как се качват снимки с новия софтуеър,но има и други фирми освен Волканик и Бенели,които са се опитвали да късат гилзите през дулото.Дерзай.
                      "Смъртта на бойното поле,приятелю,не е сред най-изящните на този свят" У. Шекспир

                      Comment


                        #12
                        Абориген написа Виж мнение
                        "Изхвърлянето на неизстрелян патрон се извършва през отвора за пълнителя."..............????Това е нещо ново,какъв е този отвор?
                        Тъй като "гилзата" се изстрелва и няма екстракция след всеки изстрел (екстракцията е основната причина за засечки ), то такава се налага най-вече след завършване на стрелбата, а в такива случай винаги се сваля пълнителят. Отсъствието на отвор, който при BENELLI е зад пълнителя, намалява вероятността от замърсяване вътрешността на оръжието.

                        Comment


                          #13
                          Как става обтюрацията "при наличии отсутствия" на гилза, която нормално осъществява това?
                          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                          Comment


                            #14
                            Nick написа Виж мнение
                            Как става обтюрацията "при наличии отсутствия" на гилза, която нормално осъществява това?

                            Над този проблем не съм работил специално, а съм възприел идеята на BENELLI за бутало на затвора, което на практика играе ролята на гилзата при унитарния патрон.

                            Comment


                              #15
                              Velko Velkov написа Виж мнение
                              Над този проблем не съм работил специално, а съм възприел идеята на BENELLI за бутало на затвора, което на практика играе ролята на гилзата при унитарния патрон.
                              Гилзата при свободен откат освен за обтурация служи и за "ключлака" на затвора,да не излита рязко назад.............Бенели-много по-отдавна ,виж затвора на Бекер и той е с бутало,ама си има и късичка гилза.

                              ....ако нямаш прозорец при засечка оръжието е черна кутия,нищо не виждаш,за да извадиш засеклия патрон трябва да свалиш пълнителя....Ремингтон 105 и Браунинг Итака без прозорец се обръщат надолу за да видиш нещо...........
                              Last edited by Абориген; 01-05-2011, 19:39.
                              "Смъртта на бойното поле,приятелю,не е сред най-изящните на този свят" У. Шекспир

                              Comment

                              Working...
                              X