Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой газов пистолет ви допада най-много

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кой газов пистолет ви допада най-много

    всичко за газовото оръжие

    #2
    Това е малко като предишната тема. С известна разлика, де. Ако става дума за ефективност, ако наистина ще се ползва по предназначение - най-малкия и най-ефтиния турски пистолет ("дамски"). Събира се в джоб. Оттам нататък почват личните предпочитания. Аз си взех газов пистолет с ясната идея, че няма да го ползвам за самоотбрана, няма да го нося със себе си и ще изкарвам от нас единствено на Нова Година или някой друг празник. За фойерверки.

    Моя е ето ТОЗИ. Или поне на външен вид няма разлики, този само явно го водят 38-4 Магнум, а моя си е просто 38. Не намирам никакви разлики. И какво е това "магнум" не ми е ясно.

    Иначе има много красиви и екзотични газови пистолети, които са далеч от ефективни за самоотбрана (освен за гардероби 2 на 2).

    Дезърт Ийгъл - безсмислен като боен, безсмислен и като газов. Но красив и вероятно най-известния пистолет, предвид всичките Холивудски екшъни, в които участва. И най-вече британския "Гепи" - Тони Бронебойния и неговия приятел.
    Впрочем - дори не отговаря на калибъра на оригинала.

    През месец-два посещавам четирите оръжейни магазина след паметника на св.София и малко по-рядко ВИП-а на спирката на Г.М. Димитров. Има доста интересни газови оръжия за "самоотбрана" - пушки, картечни пистолети, реплики на стари американски револвери от средата на 19-ти век, деринджъри (те вероятно са ефективни)...
    http://rayofhalifaxproductions.com/26662

    Comment


      #3
      Според мен газовите пистолети стават за витрината и за упражнения ако имаш боен.

      Comment


        #4
        Ekol Volga написа Виж мнение
        Според мен газовите пистолети стават за витрината и за упражнения ако имаш боен.
        Упражнения за какво?
        http://rayofhalifaxproductions.com/26662

        Comment


          #5
          Бързо вадене,отстраняване на засечки.

          Comment


            #6
            Е, малко рамбовщина ми се вижда. Какво толкова има да му тренираш? Не живеем все пак в негърските гета на Ню Йорк. А и дали ще го извадиш за 0.5 сек или за една... не знам. А и също - пластмасов пистолет-играчка за 5лв би вършил тази работа. Газовите пистолети са 10% практични, 90% - хубава гледка. Ето за какво говоря :
            Най-практичното нещо за един газов пистолет - лазерен мерник!!! http://shop.oragie.com/product_info....roducts_id=524
            http://rayofhalifaxproductions.com/26662

            Comment


              #7
              Екол Волга, аз бих ти препоръчал това, което смятам и аз да си купя. А именно стоп-муфа(цък). Смятам да я изпробвам срещу някоя друга бутилка на двора. Идеята е хитра, но не знам колко ще е ефективна. За тази цена си струва човек да опита обаче. Особено ако обича оръжията и джаджите към тях.
              http://rayofhalifaxproductions.com/26662

              Comment


                #8
                За празниците си купих Екол Jackal Dual



                Взех го за 79лв, все пак е турски. Пълнителят е двуреден, 15+1 патрона е оръжието, макар че има и 25-зарядни пълнители. 9мм (естествено), 215мм дължина, 1,15кг. Сравнително дебел е - 35мм и не бих казал, че е от най-удобните откъм бързо вадене и стреляне (не че възнамерявам да го вадя извън нас и да го ползвам по предназначение - самоотбрана).

                Забавното е, че е автоматичен. Стрелях с него, но на полу-автоматичен режим. Потърсих в нета, не мога да разбера с каква скорострелност е. Въпреки, че мен не ми харесва единицата, в която се измерва скорострелност. Обикновено е изстрела в минута, а мен в случая ме интересува повече колко лева е в минута. Изпразването на един пълнител от 15 (+1) патрона е 7.5лв с италиански или други западни халостни патрони. Така че скорострелността сигурно е около 300лв в минута, хахах.

                Но смятам да си купя стоп-муфа още утре и да го тествам върху ламарини и бутилки. Според производителят ефектът е същият като от стоп-патроните, което естествено е пълна глупост. Както се казва - с газов пистолет можеш да изтреляш боен патрон, но само веднъж.
                http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                Comment


                  #9
                  Ekol Volga написа Виж мнение
                  всичко за газовото оръжие
                  Е, то газовите пистолети не са огнестрелно оръжие, нито армейско оръжие; Не им е мястото в този раздел на форума.

                  Comment


                    #10
                    DDD написа Виж мнение
                    Е, то газовите пистолети не са огнестрелно оръжие, нито армейско оръжие; Не им е мястото в този раздел на форума.
                    Ти си прав, но все пак спадат в раздел "Оръжие и Военна Техника". Другите подгрупи са Авиация и ВМС, мисля че тази тема не можа да се сложи в по-подходящо място (поради липса на такова). А и е в "Лично огнестрелно оръжие".... от това по-лично няма.
                    http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                    Comment


                      #11
                      beri_cd написа Виж мнение
                      За празниците си купих Екол Jackal Dual



                      Взех го за 79лв, все пак е турски. Пълнителят е двуреден, 15+1 патрона е оръжието, макар че има и 25-зарядни пълнители. 9мм (естествено), 215мм дължина, 1,15кг. Сравнително дебел е - 35мм и не бих казал, че е от най-удобните откъм бързо вадене и стреляне (не че възнамерявам да го вадя извън нас и да го ползвам по предназначение - самоотбрана).

                      Забавното е, че е автоматичен. Стрелях с него, но на полу-автоматичен режим. Потърсих в нета, не мога да разбера с каква скорострелност е. Въпреки, че мен не ми харесва единицата, в която се измерва скорострелност. Обикновено е изстрела в минута, а мен в случая ме интересува повече колко лева е в минута. Изпразването на един пълнител от 15 (+1) патрона е 7.5лв с италиански или други западни халостни патрони. Така че скорострелността сигурно е около 300лв в минута, хахах.

                      Но смятам да си купя стоп-муфа още утре и да го тествам върху ламарини и бутилки. Според производителят ефектът е същият като от стоп-патроните, което естествено е пълна глупост. Както се казва - с газов пистолет можеш да изтреляш боен патрон, но само веднъж.
                      Честито колега за хубавия избор.Със здраве да си пукаш.

                      Comment


                        #12
                        beri_cd написа Виж мнение
                        Екол Волга, аз бих ти препоръчал това, което смятам и аз да си купя. А именно стоп-муфа(цък). Смятам да я изпробвам срещу някоя друга бутилка на двора. Идеята е хитра, но не знам колко ще е ефективна. За тази цена си струва човек да опита обаче. Особено ако обича оръжията и джаджите към тях.
                        Като се позамисля тука си напълно прав.

                        Comment


                          #13
                          beri_cd написа Виж мнение
                          Ти си прав, но все пак спадат в раздел "Оръжие и Военна Техника". Другите подгрупи са Авиация и ВМС, мисля че тази тема не можа да се сложи в по-подходящо място (поради липса на такова). А и е в "Лично огнестрелно оръжие".... от това по-лично няма.
                          А така кажи му

                          Comment


                            #14
                            Може ли да ми кажеш впечатленията ти от EKOL JACKAL

                            Comment


                              #15
                              Еми, аз си го взех (както и предишния) за колекция. Нито ще го изваждам много-много от нас, нито имам намерения да си взема газови патрони. Взех си халостни, 15бр за проба, намерих по-евтини турски за 0.20лв патрона
                              http://shop.oragie.com/product_info....oducts_id=1403
                              Има и по-другите сайтове и магазини, но в общи линии (една?) турска фирма е пуснала няколко разновидности от евтини халостни на пазара за празниците (май). А в общи линии единствената разлика е честотата на засечките, но при 2-3 пъти по-евтина цена (западните марки се въртят около 50ст) това отпада. Би имало значение ако бяха газови - за газови патрони бих препоръчал най-качествените, тъй като при тях за засечка човек може да плати скъпо. Но предвид, че ще стрелям на автоматик (3лв/пълнител или скорострелност ~200лв/минута ) една или две, че и три засечки на 100 изстрела не ме притесняват.
                              Все още не съм си взел стоп-муфа и топчета и съответно не съм пробвал по мишени. Но предвид, че го рекламират като заместител на стоп-патроните (което си е глупост, де) смятам да подходя малко по-научно и емпирично към опитите си. След ~50 изстрела по мишени ще дам мнение.
                              Иначе самото пистолетче е красиво, добро копие на Берета 92. Из интернет прочетох мнения (че даже и в официалните сайтове на магазините), че заради автоматика си се явява копие на Берета 93Р. Липсват много неща обаче. Външно може би най-много се доближава до Берета 92FS Inox :

                              Единствените съществени разлики са (естествено) селеторът (бойния няма автоматик) и чирените. Няма и обеца под ръкохватката.
                              Между базовия модел на Берета 92 и турския газов има повечко разлики - да речем спусковата скоба.

                              Доста е тежък (~1.1кг) и голям (22см) и би бил неудобен за скрито носене, не би се побрал в повечето джобове. Мисля, че за самозащита двойно действие на спусъка би било по-удачно, тъй като дърпането на петлете отнема време, а ако е зареден усилието за дърпане на спусъка е минимално (и трябва да се завърти с няколко градуса, а не до крайно задно положение съответно).
                              http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                              Comment

                              Working...
                              X