Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Блог за съвременно руско стрелково оръжие

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Блог за съвременно руско стрелково оръжие

    Your life is the best story! Just start your blog today!


    Блогът е на някакъв спецназовец. Интересни са отзивите за отделните оръжия. Горещо го препоръчвам.


    thorn

    Средновековните църкви в България

    #2
    Блогът наистина е много добър и силно препоръчителен. Мненията на автора са интересни и в голяма степен се препокириват с моето за оръжията които познавам. Изчетох материалите на един дъх.

    Comment


      #3
      наистина интересен блог на човек , който явно познава материята . Лично за мен най-интересна беше частта за КЕДР , доста интересно оръжие , за съжаление не съм имал вземане даване с него , но някак си ми прилича по замисъл на нашата "Шипка" . Интересно би било някакво сравнение между двете

      Comment


        #4
        също така доста интересни са и шлемовете , тема ,която досега май не е коментирана в този форум

        Comment


          #5
          Шлемовете наистина са интересни, но едва ли са много хората които имат лично впечатление от тях тъй като в България се ползва само тип PASGT на различни производители /с или без прозрачен брониран визьор/, но със сходни характеристики. Видях на снимките, че подобни шлемове ползват и руснаците.
          Личното ми впечатление е че без визьор шлема е изключително лек и удобен, а с визьора става доста тежък и натоварва врата при продължително носене. Полето на видимост е много добро но стъклото изкривява видимостта вертикално, обаче това е "бял кахър" когато наистина има нужда от пълна защита. Впечатленията ми са от френски и ЮАР-ски шлемове и не намирам никаква разлика между тях.

          Comment


            #6
            да , използваните от американската армия шлемове са общо всето със същия дизайни характеристики като тези използвани тук-там в България . Поне на мен руските ми изглеждат малко по тежки недодялани , но доколкото знам най-добрия подобен шлем е този използван от GSG-9 , а той изглежда страшно неудобен . Защитата е много важно нещо , особенно психологическия ефект от нея , въпреки че за защита от пряко попадение е трудно да се говори , но когато става въпрос за бой в ограничени пространства с много рикошети и осколки ползата е безспорна . Бронираното стъкло е много неудобно , променя центъра на тежеста и наистина изкривява светлината като затруднява прицелването така че използване то му в пехотни части е немислимо , но когато става въпрос за стрелба на молки разстояния и използване на късо , автоматично оръжие с колиматорен прицел е доста полезно нещо .
            Last edited by lokko; 16-07-2010, 00:58.

            Comment


              #7
              Немските шлемове са с втрадени слушалки, филтри за шумове и т.н. , но са безобразно скъпи. Почти всичси спец.части в света ползват PASGT, с изключение на руснаците, какта и американските Делта които понякога ползват облегчения вариант. PASGT за спец.частите имат защита на врата от кевлар. Обикновените армейски обикновено нямат такава, както и елементи за монтаж на визьора.

              Comment

              Working...
              X