Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пистолет Астра А-90

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Пистолет Астра А-90

    Здравейте на всички участници в този форум.Доста от темите тук прочетох преди да се регистрирам и се убедих,че по-голяма част от пишещите са професионалисти в това естество и оръжието е страст за всички нас.Искам да споделите мнението си за пистолетите Астра и по-конкретно АСТРА А-90.Аз притежавам този пистолет от почти половин година,но като цяло информацията която имам за него е оскъдна.До сега имам опит предимно с ПМ,ЧЗ,АП,ТТ и Аркус.Това е част от въоръжението в полицията,където работя.Това което ме интересува е надежност,потдръжка и резервни части.Моите лични впечатления за сега са полужителни като изключим масата и обема на оръжието.Тревожен е и факта,че доколкото съм запознат заводите Астра Унсета вече не функционират.Ще се радвам на мнения от всички участници и предварително благодаря.

    #2
    Добре дошъл Владимиров,преди повече от 10 години един колега си купи астра мод. 100.Тогава го бъзикахме,че пищова му е събират от артисали резервни части,защото завода бил фалирал.Става въпрос за същият завод.От тогава до сега е изстрелял един вагон патрони.Пищова си гърми като топ,само имаше проблем с едни руски или украински боеприпаси.Така,че да ти е честита придобивката,да го ползуваш ти пожелавам само по сватби и кръщенета!Няма машина която да не се поврежда по някога,но има и майстори които си разбират от работата.Ти си такъв човек,че ако не намериш нужните хора когато ти трябват,ще бъде срам за занаята!Жив и здрав и успех!

    Comment


      #3
      Nick,изключително много очаквах компетентен коментар от твоя страна,както и от другите участници във форума.А сега и моите лични впечетления.В предвид на това,че имам намерение да използвам пистолета като служебно оръжие вместо ПМ мога да спомена няколко минуса,а това са голямата маса и обем на пистолета,а също така и късата цев-97мм.Въпреки това бих казъл,че отката на оръжието е доста ппо-слаб в сравнение с друго КНО с което съм стрелял и добрият резултат постигнат от мен за скромният брой боеприпаси изстреляни за 6месеца-около 300броя.Като плюс за работата ми е и голямата вместимост на пълнителя-17бр.както и наличието на предпазител и декокер позволяващи приложението им в различни ситуации.Това е за сега моят скромен опит с това КНО.Би ми било от полза повече информация относно надеждност,експлотация,потдръжка и обща литература за този пистолет,защото той прави изключение от масовите пистолети в правоохранителните органи в РБ.

      Comment


        #4
        vladimirov17 написа Виж мнение
        Nick,изключително много очаквах компетентен коментар от твоя страна,.
        Владимиров,

        Много съжалявам, че не мога да отговоря на въпросите ти. С този модел Астра нямам никакъв практически опит.

        Моето изисквания към съвременните пистолети се свеждат до два аспекта:
        1. Надеждност
        2. Ергономичност

        За надеждността би рябвало да могат да се намерят някакви статистически данни (не съм търсил, но надявам се да има), а вторият пункт е стриктно индивидуален.

        Сори, мнищо не знам за А-90. Иначе за довоенните Астри знам повече, стрелял съм и повече с тях. Ако те интересуват сериите 400 и 600, питай.
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment

        Working...
        X