Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за газови оръжия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Мнение за газови оръжия

    Какво ви е мнението за газовите пистолети? Спрял съм се на този: Газов пистолет Bruni GAP 9 мм. Дали стават за някаква самозащита или само да плашиш кучета и да пускаш ракети на нова година?

    #2
    asd

    warior написа Виж мнение
    Какво ви е мнението за газовите пистолети? Спрял съм се на този: Газов пистолет Bruni GAP 9 мм. Дали стават за някаква самозащита или само да плашиш кучета и да пускаш ракети на нова година?
    Аз бих ти препоръчал да си купиш евтин турски пистолет за 40-50лв. По-некачествен е, но ако ще е за самозащита (само), то не те интересува дали издържа на 100 изстрела или 200, най-вероятно няма да изстреляш нито един. Ако искаш да си стреляш с ракетки на Нова Година също става, има сръбски, турски, китайски и български ракетки по магазините. Въпросните фирми са Blow, Ekol и Voltran. Мисля че са едно и също нещо, тоест една марка с три имена, с цел илюзия за разнообразие. Аз имам револвер на Blow, купих си го преди 3 години. Изстрелял съм да речем 60-70 патрона, по Нова Година. Нищо му няма. Като го разглобиш виждаш, че има някои наистина малоумни конструкторски решения, които не могат по никакъв начин да се обяснят, освен....тъпотия. Пример - шайбата под пружината на петлето. Ако вместо геврек беше рамка или просто с двойно по-голям външен диаметър, но същия вътрешен щеше да е 300 пъти по-лесно за производство и за поддръжка. Иначе пистолета си отговаря за парите. Преди ги даваха в Сафари с кобур, калъф, шомпол и други глезотийки. Една смазка струва десетина лева отгоре. При по-некачствената техника е хубаво примерно след всяко стреляне (да речем на 2-ри януари) да го отваряш, почистваш и смазваш. Отнема 10мин максимум.

    Мое лично мнение е, че газовия пистолет е лош избор за оръжие за самоотбрана. За жени според мен е абсолютно неприемлив, мисля че е ясно защо. За мъже - 50 на 50. Аз си взех сравнително голям револвер с идеята, че НЯМА да го използвам за самоотбрана, не съм и го правил. В много случаи един спрей би свършил същата работа. Но ако си тръгнал с идеята да е САМО за самоотбрана мога да ти препоръчам този от сайта
    Газови пистолети - Ekol Firat Compact fume - Газов пистолет Екол Фират Компакт фюме - Gas alarm Pistol EKOL FIRAT COMPACT FUME е с добри размери и многозаряден пълнител.

    Той е от така наречените дамски или мини. Вярно, 6+1 патрона е, но ако с първия не свършиш работа надали останалите 5(6) ще са ти полезни Много по-лесен е за употреба - ако да речем минаваш през опасно място просто го държиш с ръка в джоба на якето си (суичър). А дали цевта на един газов пистолет е 90 или 150см няма значение. Даже по-големия пистолет е по-тежък и дълъг, а в такива ситауции е добре по най-бързия начин да го извадиш и използваш. За самозащита според мен мини-пистолетът има само преимущества пред това копие на Глог. Естествено, има я и тази мъжка гледна точка - да имаш нещо, което изглежда яко, а не водно пистолетче. Ако външния вид е от значение, тогава ти ще си решиш. Ако само качествата му на оръжие за самоотбрана те интересуват - малкия го взимай. При един газов дължина на цевта, вместимост на пълнителя и подобни простотии са абстрактни. Само ти препоръчвам да не си взимаш турски газови патрони, тъй като дават често засечки. Ако си стреляш с ракетки не е болка за умиране(турските халосни също дават засечки), но ако е на улицата има. Сръбските са доста добри, а и са с по-добро съотношение цена-качество от немските.

    Не съм си купувал такива неща от нет-а, ако искаш добри магазини на едно място, че да не се разкарваш, мога да ти препоръчам на Тодор Александров и цар Самуил има три-четири магазина. Сафари и ORAGIE са едните. Имат сравнително добри цени. От БулБанк тръгни надолу по Александров, посока Син Сити. Сафари е на ъгъла с цар Самуил, Oragie е вдясно от пряката, а другите са надясно - пресичаш Александров и са пак на Самуил. Не отивай в ВИП, те са бастуни. Можеш да отидеш като на музей, но не и да купуваш от тях, мама им д*ба

    Надявам се да съм бил полезен.
    http://rayofhalifaxproductions.com/26662

    Comment


      #3
      Аз имам газов пистолет от 5 години и съм съгласен с изложеното от beri_cd. За съжаление го осъзнах по-късно - няма значение дължината на цевта, при всички случаи ще стреляш от упор. Така че най-малкото пистолетче е най-удобно за носене.
      А моя отдавна вече съм го прибрал в кутията.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        #4
        warior написа Виж мнение
        Какво ви е мнението за газовите пистолети? Спрял съм се на този: Газов пистолет Bruni GAP 9 мм. Дали стават за някаква самозащита или само да плашиш кучета и да пускаш ракети на нова година?
        Точно пък този модел си е направо беля работа!Преди време един горд притежател на подобен газеник биде отстрелян в Пловдив.

        Comment


          #5
          asd

          Ето нещо към общата тема изобщо за газовите оръжия. Днес мои колеги усърдно ме убеждаваха, че с газов пистолет можеш да убиеш човек от 2-3 метра. Това трябва да влезе в ТОП10 оръжейни митове. Един от същите тези впрочем преди време ме убеждаваше, че баща му е пробивал влакови релси с АК47 в казармата, без оптика. Не успях да намеря нещо на такова разстояние, че да му покажа за какво става дума.
          http://rayofhalifaxproductions.com/26662

          Comment


            #6
            Благодаря много за мненията! Пистолета ще е за жената, но някой я посъветвал, че било по-добре да приличал на истински /боен/ та затова се бях загледал в италианския, че е голям, но не е тежък. Ама не бях се замислял за варианта, че ако го помислят за боен може да отнесе някой куршум от истински боен. Не задруго, ами ще ми тежи на съвестта

            Comment


              #7
              warior написа Виж мнение
              Благодаря много за мненията! Пистолета ще е за жената, но някой я посъветвал, че било по-добре да приличал на истински /боен/ та затова се бях загледал в италианския, че е голям, но не е тежък. Ама не бях се замислял за варианта, че ако го помислят за боен може да отнесе някой куршум от истински боен. Не задруго, ами ще ми тежи на съвестта
              Az на моята и взех точно такъв малък турски какъвт ти препоръчват...отделно замислял ли си се къде "нормална" жена би прибрала 20² сантиметров тупуз? нищо че е лек. После имай предвид че може да срещенеш трудности докато я обичш д аборави точно с пистолет, за това за жение препоръчително да се купува револвер...после е добре да се запасиш с овечко халостни и да е накараш да потренира, включая да постреля в тебе в гръб (на безопасна диатнция естествено)...ако ти стиска де
              Иначе ако се върнем към турските неща- при добра натренираност (патрон в цевта, споснато чукче и предпазител) може с едно движени да взведе чукчето ида свали предпазителя..но трябва да потренира.

              Comment


                #8
                Към гсо вече продават муфи за изтрелване на 15мм гумени топчета с тях са перфектни за самозащита

                Comment


                  #9
                  cat1 написа Виж мнение
                  Към гсо вече продават муфи за изтрелване на 15мм гумени топчета с тях са перфектни за самозащита
                  За тези става дума вероятно: Оръжеен аксесоар Стоп муфа. А дали всеки пистолет ще издържи на напъна? Да не се пръсне в ръцете ти.

                  Comment


                    #10
                    Аз имам Ekol Volga и Ekol Tuna и предимно ги използвам само по празници.
                    А за самозащита по-добре ги забрави.

                    Comment

                    Working...
                    X