Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво бихте направили?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Какво бихте направили?

    Какво бихте направили ако имахте възможността да се върнете до 2000 години назад във времето и да промените едно нещо?

    #2
    asd

    Бих създал Калашников и бих покорил целия свят.
    http://rayofhalifaxproductions.com/26662

    Comment


      #3
      Просто ми стана интересно - дори и да имаш чертеж, как ще го създадеш без инструменти? А без специални марки стомана, поне за цевта? А как ще правиш патрони? А откъде "барут"? Щото в калашника съвсем не се ползва смеска от сяра селитра и дървени въглища, на които се басирам, че в момента, без да си правиш справка едва ли може да кажеш пропорцията. Да не говорим, че ми е интересно откъде ще вземеш селитрата?


      thorn

      Средновековните църкви в България

      Comment


        #4
        Щях да съм шеф на дипломацията преди Балканската война
        Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

        Comment


          #5
          Т.е. външен министър или министър-председател. Само че Фердинанд е могъл по конституция да сключва и тайни договори. Или щеше да си цар?


          thorn

          Средновековните църкви в България

          Comment


            #6
            По закон правителството и царя са можели да сключват тайни договори без да уведомяват правителството.

            Просто аз да водех дипломацията, ако ще и говедар да бях.Сега Македония щеше да е географско понятие
            Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

            Comment


              #7
              аа малко не зададох правилно въпроса. имах предвид да промените нещо, не да оставате в миналото с някакви професии и тн...

              Comment


                #8
                Ами аз пък нищо не бих променил.
                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                Comment


                  #9
                  Бих транспортирал един човек (роден на 20 април 570 г.) от Мека в Тикал или Паленке преди да навърши 40 години.

                  Comment


                    #10
                    Thorn написа Виж мнение
                    Просто ми стана интересно - дори и да имаш чертеж, как ще го създадеш без инструменти? А без специални марки стомана, поне за цевта? А как ще правиш патрони? А откъде "барут"? Щото в калашника съвсем не се ползва смеска от сяра селитра и дървени въглища, на които се басирам, че в момента, без да си правиш справка едва ли може да кажеш пропорцията. Да не говорим, че ми е интересно откъде ще вземеш селитрата?

                    Ама ти сериозно ли, пичага?!? Не, не, не.... хахахахаха - провали ми плановете!
                    http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                    Comment


                      #11
                      Francis Drake написа Виж мнение
                      Бих транспортирал един човек (роден на 20 април 570 г.) от Мека в Тикал или Паленке преди да навърши 40 години.
                      Аз се колебая между двама души - един австриец и един грузинец.
                      http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                      Comment


                        #12
                        Не мисля, че Хитлер или Сталин са основни причинители на събията.Те са просто главни действащи лица по стечение на обстоятелствата.Ако не бяха точно те, щеше да е някой друг.Хитлер не е наследствен император, а г-н Никой, който от беден художник се издига до фюрер, т.е. хората си го "избират".
                        Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

                        Comment


                          #13
                          AggressiveRefrain написа Виж мнение
                          Не мисля, че Хитлер или Сталин са основни причинители на събията.Те са просто главни действащи лица по стечение на обстоятелствата.Ако не бяха точно те, щеше да е някой друг.Хитлер не е наследствен император, а г-н Никой, който от беден художник се издига до фюрер, т.е. хората си го "избират".
                          Да, но това можеш да го кажеш във всеки един случай. Горе се спомена Мохамед - ако не беше той, щеше да е друг. А и Мохамед като човек, като личност, надали е толкова влияниетел. Образът му, да.

                          Иначе цялата тема си е малко ташаклийска.
                          http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                          Comment


                            #14
                            Дискусията за ролята на личността в историята е интересна, но ако на някого му се обсъжда, може би ще е по-добре в самостоятелна тема, тази е определено майтапчийска (в което няма нищо лошо).

                            Comment


                              #15
                              Аз пък бих предотвратил смъртта на Юлиан в Персия.
                              A strong toun Rodez hit is,
                              The Castell is strong and fair I wis...


                              блог за средновековна балканска история

                              Comment

                              Working...
                              X