Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хегемония

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Хегемония

    А дали има желаещи за една подобна простичка игрица? Че като четях, ме засърбяха ръцете .

    #2
    Аз това и писах на Воланд. Мисля, че тази първата игра беше с най-добър баланс между комплексност (съответно управляемост) и забавност, имаше достатъчно възможности без да е прекалено утежнена. Определено бих играл отново. Стига да има достатъчно време между ходовете. Гледам, че тази е вървяла по ход на седмица, днес не мисля, че мога да го позволя. Може би ход на две седмици.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3
      Звучи интересно. Аз бих се включил с удоволствие.

      Comment


        #4
        О, то и аз не бих могъл да си позволя да отделям толкова време, така че сигурно ще е по-скоро ход на две седмици. Подготвям нещо набързо, няма да е точно същото, де, но мисля да е простичко като икономическа концепция. Един въпрос: какво предпочитате, реалната карта на Европа или на Света (но опростен, че е много голям) или някаква измислена карта, примерно подобна на тази от втората игра?

        Comment


          #5
          Измислена, че иначе започват просмуквания на реалността, дето пообъркват нещата
          А, да, и анонимна комуникация/участие? Какво ще кажете? В краен случай може да нацъкаме няколко потребителски акаунта само за играта.
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            #6
            Да, анонимни ще е по-добре, аз ще имам грижата. И аз предпочитам измислена.

            Comment


              #7
              Анонимното участие... старите играчи така се познаваме, че дори с различни имена ще се разпознаем бързо.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #8
                Много ми е интересно какво представляват форумните игри, но нямам никакъв опит. Къде може да се запозная с основните неща?

                Comment


                  #9
                  Прегледай описанието, което съставя Воланд и ще си изясниш някои неща .

                  Comment


                    #10
                    Аз също бих играл при по-гъвкав регламент за времето, през което ще се играе.
                    Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

                    Гюстав Льо Бон

                    Comment


                      #11
                      Сакам и аз .Шеф на ввс или главнокомандващ, както прецените.

                      Comment


                        #12
                        Принципът ще е един човек - една държава. Т.е. няма да има отделни военни и прочее. Както в първата игра. Ходовете, предполагам, ще отнемат поне две седмици за един, така че едва ли някой ще има сериозни проблеми с тях. Не мисля в стандартните ходове да има твърде много за вършене, но това тепърва ще се види. Виж, когато започнат сраженията... Но да не бързаме.

                        Comment


                          #13
                          Сакам, сакам само ще ми трябват подробни правила отнякаде, че за пръв ще ми е.
                          Кръвта из нашите гърди
                          не е съвсем изляна!
                          Народе, цял стани! Иди!
                          Че Македония въстана.

                          Comment


                            #14
                            И аз бих се включил. А сценарий какъв ще нищим?
                            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                            Comment


                              #15
                              За правилата и останалата част ще трябва малко да почакате. Все пак, идеята възникна съвсем скоро и спонтанно. А сценарий - никакъв специален. Както в онази далечна първа игра.

                              Comment

                              Working...
                              X