Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Български бойни знамена

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Български бойни знамена

    Сайт на колегите от "Фокус", основан на техния албум за "Българските бойни знамена", издаден съвместно с Военното издателство:


    Браво!
    We don't see things as they are, we see them as we are
    ---Anais Nin----

    #2
    Идеята е чудесна! Наистина браво!

    Само че ми се струва, че знамената на 7 пехотен Преславски и 19 пехотен Шуменски полк са едно и също.

    Comment


      #3
      Доколкото забелязах, колекцията има още да се допълва що се отнася до пленените чужди бойни знамена! Всъщност има ли някаква достъпна информация-колко на брой и на кои армии са те?

      Comment


        #4
        Сайта е великолепен да но скоро да попълнят секцията с пленените чужди бойни знамена.
        багатур написа Виж мнение
        Всъщност има ли някаква достъпна информация-колко на брой и на кои армии са те?
        Ако някой има и техни снимки да вземе да ги пусне тук за повдигане на националната гордост ще е много добре.
        "Благословен да бъде Бог, Който забавя, но не забравя!"
        "Пред картечницата - триста руски трупа. До картечницата нито един патрон. Но за това като верен страж падналия до нея защитник".
        СВЕТЦИ!!!

        Comment


          #5
          Доколкото знам Шумен е единственият град, освен София, в който се съхраняват пленени чужди знамена. Там са пленените от Четвърта пехотна Преславска дивизия седем турски знамена през Балканската война. Мисля, че са в музея на факултета на Военния университет.

          Comment


            #6


            Почудих се къде да го пусна. Не видях да има подобна тема!

            Comment

            Working...
            X