Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снимков материал от Съединението

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Снимков материал от Съединението

    След известно, може би не много усърдно търсене стигнах до извода, че трябва да ви помоля за снимков материал от Съединението. Почти нищо не намерих и стигам до извода, че в нета битуват повече снимки от Руско-турската война, например, отколкото от Съединението. Може и графики.
    Предварително - благодарности (вкл. и от колегата, на когото му трябват).

    #2
    Аз имам два албума и мога да сканирам нещо. Какво точно се търси?
    We don't see things as they are, we see them as we are
    ---Anais Nin----

    Comment


      #3
      Ей сега му пратих писмо, предполагам, че най късно утре ще ми отговори. Иначе ти би ли могъл да сканираш най-заслужаващите си според теб снимки от тези албуми?

      Comment


        #4
        ivan_kunchev написа Виж мнение
        Ей сега му пратих писмо, предполагам, че най късно утре ще ми отговори. Иначе ти би ли могъл да сканираш най-заслужаващите си според теб снимки от тези албуми?
        Мога, ама са доста. Затова предпочитам да разбера, какво по-конкретно се търси.
        We don't see things as they are, we see them as we are
        ---Anais Nin----

        Comment


          #5
          През 2005 излезе една книжка - "Историческата 1885 в гравюри" Издадена е от библиотека "Иван Вазов" и "Централен архив" - Пловдив. Съдържа над 200 гравюри от периода на сръбско-българската война и Съединението. Гравюрите са правени от чуждестранни кореспонденти, следящи събитията в страната.
          Attached Files

          Comment


            #6
            Да, това е едно от нещата, които имам. А това е другият:
            သင်သည်ကာစီနိုဂိမ်းများကိုပရိသတ်များနှင့်သင် inwa777 apk ၏ကိုယ်ပိုင်အိမ်နှစ်သိမ့်မှုမှပါလောင်းကစားရုံ၏စိတ်လှုပ်ရှားမှုကိုတွေ့ကြုံခံစားလိုပါက ထ
            We don't see things as they are, we see them as we are
            ---Anais Nin----

            Comment


              #7
              Ето какво. Колегата ще участва в едно предаване за Съединението, в което би искал да представи така да го нарека приноса на Англия, върху който рядко се набляга. Участието му ще бъде кратко. Помоли по възможност за снимки с общи планове, общи снимки на дейците, както по възможност снимки на английския и руския консул.

              Comment


                #8
                ivan_kunchev написа Виж мнение
                Ето какво. Колегата ще участва в едно предаване за Съединението, в което би искал да представи така да го нарека приноса на Англия, върху който рядко се набляга. Участието му ще бъде кратко. Помоли по възможност за снимки с общи планове, общи снимки на дейците, както по възможност снимки на английския и руския консул.
                ОК. Ще потърся да видя какво имам и утре вечер ще го пратя.
                We don't see things as they are, we see them as we are
                ---Anais Nin----

                Comment


                  #9
                  Една разходка до Пловдивския Държавен Архив ще свърши работа. Питай за Владо Балчев, това е Човекът, ако искаш нещо да свършиш. Иначе снимки дал господ, но без него си за никъде. Владо е изключително свестен и съм убеден, че ще помогне, ако отидеш с конкретно питане.

                  Comment


                    #10
                    За снимки на Александър Сорокин и Хенри Джоунс действително ще трябва да се обърнете към музея в Пловдив. Още повече ако снимките трябват за телевизионен екран.

                    သင်သည်ကာစီနိုဂိမ်းများကိုပရိသတ်များနှင့်သင် inwa777 apk ၏ကိုယ်ပိုင်အိမ်နှစ်သိမ့်မှုမှပါလောင်းကစားရုံ၏စိတ်လှုပ်ရှားမှုကိုတွေ့ကြုံခံစားလိုပါက ထ
                    Attached Files
                    We don't see things as they are, we see them as we are
                    ---Anais Nin----

                    Comment


                      #11
                      Благодаря много!

                      Comment

                      Working...
                      X