Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ако Франция беше победила в Френско-пруската война (1870-1871)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ако Франция беше победила в Френско-пруската война (1870-1871)

    Според мен обединението на Германия в такъв случай нямаше да се осъществи или поне щеше да се забави.Също така това би увеличило територията на Франция за сметка на Прусия и другите германски държавици.Усилването на Франция,обаче ще влоши отношенията и с Англия.Първата Световна война или няма да се състои или ще се състои доста различна от познатата ни.
    Нека духът ти живее и нека ти който,обичаш Тива,да прекараш милиони години ,обърнал лице към северния вятар,докато очите ти съзерцават щастието.
    Надпис от чашата с пожелания от гробницата на Тутанкхамон.

    #2
    В тази война Франция е напълно разбита и според мен Бисмарк е нямало да я започне ако не е бил напълно сигурен в качеството на своята армия и следователно в победата.

    Но ако Франция победи мисля, че ще се опита да върне положението отпреди другите 2 войни.Но този път Прусия ще е отслабено от войната, Австрия вече е победена и е загубила влиянието си в гермаските държави и Франция би им върнала независимоста като тя им става покровителка.
    IN VINO VERITAS !!!

    Comment


      #3
      http://alternatiwa.borda.ru/ в този руски форум за алтернативна история има няколко теми в които се обсъжда какво би станало ако Франция беше победила през 1870г.Потърси в раздела на 19 век там са темите успех .

      Comment

      Working...
      X