Съобщение

Collapse
No announcement yet.

История "ала Резун" ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    История "ала Резун" ?

    Разберете какво да направите, за да се съберете отново с любовта на живота си. Събиране след раздяла е нещо, което може да се постигне, ако спазвате техниките п


    Чудих се къде да я пусна,и в крайна сметка реших да е тук.очаквам мнения
    Това, че съм схванал някои неща, дължа на разклатеното си здраве.
    Да си болен, значи да разбираш.
    Без болестта не разбираме кое е най-важно. Но можем прекрасно да разберем всичко останало.

    (Емил-Мишел Чоран, "Тетрадки 1957-1972")

    #2
    Суворов написа Виж мнение
    http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=7106

    Чудих се къде да я пусна,и в крайна сметка реших да е тук.очаквам мнения
    Това ми напомни едно нещо, за оня човек, дето цял живот се опитвал да докаже, че "Илиадата" не е написана от Омир, а от друг грък със същото име (© Хайнлайн).
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #3
      messire Woland написа Виж мнение
      Това ми напомни едно нещо, за оня човек, дето цял живот се опитвал да докаже, че "Илиадата" не е написана от Омир, а от друг грък със същото име (© Хайнлайн).
      Е ти се смееш,ама я си представи че и Хитлер е имал двойници,сега още може да е жив!!
      Това, че съм схванал някои неща, дължа на разклатеното си здраве.
      Да си болен, значи да разбираш.
      Без болестта не разбираме кое е най-важно. Но можем прекрасно да разберем всичко останало.

      (Емил-Мишел Чоран, "Тетрадки 1957-1972")

      Comment


        #4
        И да е жив, какво от това?
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #5
          Imperial написа Виж мнение
          И да е жив, какво от това?
          Именно
          А колкото за Сталин - има ли значение дали е бил двойник или не, след като не си е променил нито поведението, нито начините на действие? Не, нали?
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            #6
            Воланд, както го описваш с поведението направо конспирацията става за нещо в стил "Кагемуша" ама съветски вариант
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              #7
              Суворов написа Виж мнение
              Е ти се смееш,ама я си представи че и Хитлер е имал двойници,сега още може да е жив!!
              Е да се разбира като несериозен въпрос все пак. Много хора ще са доволни при подобен развой де
              Това, че съм схванал някои неща, дължа на разклатеното си здраве.
              Да си болен, значи да разбираш.
              Без болестта не разбираме кое е най-важно. Но можем прекрасно да разберем всичко останало.

              (Емил-Мишел Чоран, "Тетрадки 1957-1972")

              Comment


                #8
                Суворов написа Виж мнение
                Много хора ще са доволни при подобен развой де
                Не и на планетата, на която аз живея...
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #9
                  Да си призная и аз не виждам какво би променило това - ако е вярно (което ми се струва малко вероятно, но както и да е). След като няма реални промени в поведение, т.е. политика... Коментарът на Пилот е съвсем на място .

                  Comment


                    #10
                    Като се абстрахирам от "жълтото" естество на сайта, за мен остава интересна само началната дата на подмяната - 1937 година. Тя отваря широко поле за спекулации както относно отговорността за репресиите от 1937-38 год., така и по въпроса за заслугите за победата във ВСВ.
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      #11
                      pnp5q написа Виж мнение
                      Като се абстрахирам от "жълтото" естество на сайта, за мен остава интересна само началната дата на подмяната - 1937 година. Тя отваря широко поле за спекулации както относно отговорността за репресиите от 1937-38 год., така и по въпроса за заслугите за победата във ВСВ.
                      Само че нито се променя поведението на Сталин, нито чистките се прекратяват изцяло. Така че какво му е различното? И в крайна сметка около Сталин има много хора, разлика в държанието му би била забелязана, а такава явно няма. Въобще, откъде се намират хора да вярват на такива ... небивалици? Сега остава само някой да добави и предсказание на Нострадамус относно случая, или мнението на Ванга, или още някоя идиотия от сорта.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        #12
                        messire Woland написа Виж мнение
                        И в крайна сметка около Сталин има много хора, разлика в държанието му би била забелязана, а такава явно няма.
                        Не само ще забележат,но и ще се възползват.Като се замисля каква вакханалия е било след действителната му смърт кой да е следващия вожд...

                        Comment


                          #13
                          То и самото време е крайно неподходящо за подобни ходове,светът е на прага на война,а точно тогава да започват междуособици би било крайно глупаво.
                          Това, че съм схванал някои неща, дължа на разклатеното си здраве.
                          Да си болен, значи да разбираш.
                          Без болестта не разбираме кое е най-важно. Но можем прекрасно да разберем всичко останало.

                          (Емил-Мишел Чоран, "Тетрадки 1957-1972")

                          Comment


                            #14
                            То и самото време е крайно неподходящо за подобни ходове,светът е на прага на война,а точно тогава да започват междуособици би било крайно глупаво.
                            Не бих казал, че където и да е по света това обстоятелство водило "спиране" на политическата игра. Напротив, ако разгледаш вътрешната политика на която от големите държави си избереш, ще забележиш, че на фона на разгръщащата се кризисна ситуация, политическите игри и боричкания си вървят с пълна сила. Диктатурите не са изключение от това. Впрочем, това продължава и след като войната започва, макар и да е доста по-приглушено.
                            Лично аз не вярвам, че държава като СССР от този перид, може да се управлява от някакво колективно тяло от равнопоставени членове, без значение колко ще са. А това е единствената възможност, ако се разиграва вариант "Кагмуша". Да не говорим, че подобен вариант е крайно нестабилен във времето и не виждам как може да оцелее на фона на случилите се драми през това повече от десетилетие. Има поне няколко кризисни момента, в които лъже-Сталин би бил моментално пожертван, за да се оправдаят грешките и друг щеше да заеме мястото му. Дори може да се каже, че поддържането на образа му по този начин е крайно неизгодно за който и да е от "кукловодите в сянка". Както показват предишни и следващи случки от историята на СССР, смъртта на вожда си е точно смърт и никой не се опитва да представи двойник вместо умрелия.

                            Comment


                              #15
                              Добър документален филм:

                              Сталин - Смерть вождя

                              Comment

                              Working...
                              X