Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хипотетивка - 12.1941 САЩ кацат в Владивосток

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Хипотетивка - 12.1941 САЩ кацат в Владивосток

    Хипотетивка - 12.1941 САЩ кацат в Владивосток и почват да сриват Япония от самолетни атаки с ВСВ свършва към края на 1942

    #2
    RAMMSTEIN написа Виж мнение
    Хипотетивка - 12.1941 САЩ кацат в Владивосток и почват да сриват Япония от самолетни атаки
    С какво? Летящи чинии?
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3
      Самолети и подводници , дори може да ползват и кораби.

      Comment


        #4
        Алтернативки и форумни игри и симулации на историческа и военноисторическа тематика
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #5
          RAMMSTEIN написа Виж мнение
          Хипотетивка - 12.1941 САЩ кацат в Владивосток и почват да сриват Япония от самолетни атаки с ВСВ свършва към края на 1942
          ... Американците кацат, ама японците им отиват в най-скоро време "на гости".

          Сталин, според мен, никога не би позволил такова нещо!
          Неутралитета с Япония му е жизнено важен.

          .
          ..И кажи ми ти страннико,
          чувал ли си звук,
          по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

          Comment


            #6
            Сключва се договор между СССР и САЩ за взаимопомощ. Започват да пристигат самолети и пилоти от САЩ.Самолетите и базите са под контрола на СССР за да няма инциденти , САЩ имат само право да атакуват Япония по въздух и вода.

            Comment


              #7
              А снабдяването? Кой ще снабдява тази въздушна армия с гориво, бомби и т.н.? СССР определено няма ресурс за това.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #8
                Добре, но най-вяжния въпрос е, на каква "цена" СССР би развалил неутралитета си със Япония??
                Колко от корабите и товара биха стигнали до Владивосток?
                Морето, навярно ще го контролират японците.
                И наистина, войната може и да свърши през 1942, но... лошо за руснаците..
                ..И кажи ми ти страннико,
                чувал ли си звук,
                по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                Comment


                  #9
                  САЩ основно ще се снабдяват , както проличава от реалното развитие на Тихоокеанските операции и Снабдяване от Lend-Lease.

                  Comment


                    #10
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #11
                      Дали от Владивосток или от Китай, за американците ползата е нулева. До колкото знам след рейда на Дулитъл самолетите им трябваше да кацат в Китай.

                      Comment


                        #12
                        Дори да оставя настрана формулирането на темата изцяло в разрез с издигнатите от мен критерии, то сама по себе си тя няма бъдеще.
                        Всичко се свежда до две групи от проблеми, първите с материален, а вторите - с политически характер.
                        За да имат някакъв реален ефект, подобни бомбардировки трябва да бъдат разположени няколко хиляди самолета. Това означава поне 300 000 души персонал и дневни доставки от поне по няколко хиляди тона. Да не говорим каква инфраструктура ще е необходима - летища, жилища, пътища, ЖП-линии и прочее. Във Владивосток няма как да се осигури всичко това - не и ако не се изхабят две-три години, за да се пренесе дотам необходимото и да се построи. Т.е. дори и да предположим, че се сключи съответното политическо споразумение, то реалната полза от тези бази ще може да се усети някъде към 1944 г. най-рано.
                        При това, въобще не е ясно как ще се извършва снабдяването. И горивото, и боеприпасите, са сащиански и няма как да са съветски, т.е. трябва да се пренесат дотам, а единствената възможност е по море. А дали трябва да напомня, че за момента и това продължава поне до 1943 г., японците малко или повече контролират тези пътища в интересуващия ни регион. Към това трябва да добавим проблемите с климата, които ще оказват съществено влияние върху операциите. А и следва да се запитаме откъде ще дойдат всички тези сили и къде, съответно, ще липсват.
                        След това, имаме политически проблеми: Сталин трябва да се съгласи огромна сащианска армада да се разположи на съветска територия. И заедно с това да наруши договора си с Япония и то в момент, когато са му необходими силите, пазещи тези региони и те са прехвърлени в по-голямата си част в европейската част на държавата. Не виждам как това ще се случи, впрочем, не съм наясно и как в САЩ биха приели подобно нещо. Достатъчно много проблеми има и с идеята за иползване на съветски летища в западната част на страната от сащиански стратегически бомбардировачи и то само като междинна база.
                        Да уточня: ако по чудодеен начин можеха да разполажат и снабдяват армада от 4000-5000 самолета близо до Японските острови и да ги подлагат на постоянни бомбардировки, полза от това би имало, няма съмнени в това (дори показният рейд на Дулитъл има положителни последствия). Но няма как да се осъществи подобно нещо, затова и няма особен смисъл да се обсъжда. Чудесата не влизат в тематиката на форума.

                        Comment


                          #13
                          RAMMSTEIN написа Виж мнение
                          Хипотетивка - 12.1941 САЩ кацат в Владивосток и почват да сриват Япония от самолетни атаки с ВСВ свършва към края на 1942
                          На мен ми е интересно защо на Америка въобще и трябва да каца във Владивосток,като така тя се затруднява повече.

                          Comment


                            #14
                            nikd2 написа
                            На мен ми е интересно защо на Америка въобще и трябва да каца във Владивосток,като така тя се затруднява повече.
                            Предполагам, че идеята на Рамщайн е била: САЩ в началото нямат удобни бази за водене на стратегическо въздушно настъпление срещу Япония. Така биха имали нужната им база, но, както вече писах, няма инфраструктура, политически е невъзможно да стане. Знаем какви проблеми има дори само с прелитането и кацането на съветска територия на стратегически бомбардировачи.

                            Comment


                              #15
                              gollum написа Виж мнение
                              Предполагам, че идеята на Рамщайн е била: САЩ в началото нямат удобни бази за водене на стратегическо въздушно настъпление срещу Япония. Така биха имали нужната им база, но, както вече писах, няма инфраструктура, политически е невъзможно да стане. Знаем какви проблеми има дори само с прелитането и кацането на съветска територия на стратегически бомбардировачи.
                              Да съгласен съм с тази теза,а пък и имаше друго мнение-че Русия ще загуби войната,защото ще воюва на два фронта.Това си е точно така,но има и друго-като не воюва в Южният Пасифик със САЩ,Япония е с развързани ръце да отива в Индия и по-нататък и там може да нападнат англнчаните от към гърба.

                              Comment

                              Working...
                              X