Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят нов нож

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Моят нов нож

    polu4ih go onzi de kato podaruk kakvo mislite

    #2
    Много изчистен и красив нож, обаче няма гард на ръкохватката. Разбира се, ако ще го ползваш за рязане на хляб и мазане на лютеница това не е проблем, но ако "оправяш" животно с него може да се нараниш. Дай някакави данни - дължина на острието, тегло, и т.н.

    ПП: Пиши на кирилица.

    Comment


      #3
      imam problem skirilicata ne6to s kompa kakto ida e noja e sgavaem teji okolo 40 grama ostrieto e 10 sm. ima dvoina kontra ostrieto e konosovidno drujkata e ot buk ako iska6 ne6to pove4e go potursi v neta ima mnogo za nego

      Comment


        #4
        uzi71 написа Виж мнение
        Много изчистен и красив нож, обаче няма гард на ръкохватката. Разбира се, ако ще го ползваш за рязане на хляб и мазане на лютеница това не е проблем, но ако "оправяш" животно с него може да се нараниш. Дай някакави данни - дължина на острието, тегло, и т.н.

        ПП: Пиши на кирилица.
        Ми това е сгъваема ножка. Като гледах снимките на ножките на сайта на фирмата и като сравнявам тази тук, малко на менте ми намирисва.
        Защо да е лесно, като може да е трудно?

        Comment


          #5
          Всъщност това, че ножа е сгъваем изобщо не пречи да е практичен. На мен ножа ми харесва и единствения недостатък, който мога да намеря на снимка е липсата на гард.
          Лично аз харесвам леки ножове с тънко острие 12-15см. от по-мека стомана /по-еластични са и по-лесно се заточват в полеви условия/ и най-важното с удобна ръкохватка по възможност от синтетика. Имам такива на "Солинген" и на "Ножаров" и съм много доволен.
          Разбира се всеки има различни нужди и вкус.

          Comment


            #6
            assen написа Виж мнение
            Ми това е сгъваема ножка. Като гледах снимките на ножките на сайта на фирмата и като сравнявам тази тук, малко на менте ми намирисва.
            Не е менте. Всъщност е доста популярен френски сувенир - този септември го имаше във всеки магазин в Страсбург и в куп разнообразни размери. Айде пък като ще си приказваме за такива работи да се похваля аз какво подарих на брата, на бащата и накрая толкова ми хареса, че си взех и на мене(демек и трите налични ножа в магазина заминаха)



            Супер мултифункционален нож с две отвертки(права и кръстата), фенерче, отварачка за консерви и клещи. Както вече споменах, пичовете в магазина на представителите на Смит енд Уесън, вече са особено доволни да ме видят
            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

            Comment


              #7
              uzi71 написа Виж мнение
              Всъщност това, че ножа е сгъваем изобщо не пречи да е практичен. На мен ножа ми харесва и единствения недостатък, който мога да намеря на снимка е липсата на гард.
              Лично аз харесвам леки ножове с тънко острие 12-15см. от по-мека стомана /по-еластични са и по-лесно се заточват в полеви условия/ и най-важното с удобна ръкохватка по възможност от синтетика. Имам такива на "Солинген" и на "Ножаров" и съм много доволен.
              Разбира се всеки има различни нужди и вкус.
              Солинген е град в Германия популярен с производството си на стомана/ножове с изключително качество.Често се спекулира като го изписват като марка върху лезвието

              Comment


                #8
                Ножката изглежда наистина изчистена.Оксидирано ли е острието?Колко струва ако не е тайна?
                А острието не може да е над 10см.Във Франция това е посъдно или трябва някакво узаконяване,не съм сигурен какво точно.И в Германия е така,не знам за на други държави.Впрочем знае ли някой какво е законодателството по този въпрос у нас?

                Comment


                  #9
                  Честита Нова Година на всички във форума.С най-добри пожелания

                  Comment


                    #10
                    poligonal написа Виж мнение
                    Ножката изглежда наистина изчистена.Оксидирано ли е острието?Колко струва ако не е тайна?
                    А острието не може да е над 10см.Във Франция това е посъдно или трябва някакво узаконяване,не съм сигурен какво точно.И в Германия е така,не знам за на други държави.Впрочем знае ли някой какво е законодателството по този въпрос у нас?
                    Тези ножове не се оксидират. Ръждаема стомана са, но много резлива. Ако отрежеш домат вечерта, то до сутринта острието е вече на петна. Има и неръждаем вариянт, ама реже по-лошо. Гривната се върти и фиксира острието в отворено състояние. Има различни размери и цени. Този е около 9 евро.
                    Да купиш може всякъкви размери, да носиш голям нож в града е проблемно. В България няма никакви законови ограничения относно дължината.

                    Comment


                      #11
                      Простете ми че се намесвам така в темата, но някой спомена "мултифункционалност", термин който споделям най-вече в този му вид:



                      С това на хълбока се чувствам ок навсякъде!
                      Поздрави!

                      Comment


                        #12
                        Е сега, това е класиката.



                        Иначе - все пак това

                        http://www.bukvite.com

                        Comment


                          #13
                          Е супер.Руския вариант е незаменим

                          Comment


                            #14
                            Един приятел има с оригинална метална дръжка.Май беше алуминий.Каза ми ,че било рядкост

                            Comment


                              #15
                              poligonal написа Виж мнение
                              Един приятел има с оригинална метална дръжка.Май беше алуминий.Каза ми ,че било рядкост
                              Швейцарски джобни ножове има и с черни, зелени, бели, сини чирени, освен червените класически. Ползва се и алуминий. Но не са по-редки или скъпи.

                              Comment

                              Working...
                              X