Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Американци в Афганистан

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Американци в Афганистан

    .



    Май има нещо вярно в традиционните руски хвалби как американците воювали с руско оръжие. Вярно, че е СВД, а не АК, но въпросът е - тия нямат ли си М14 или нещо подобно?


    thorn

    Средновековните църкви в България

    #2
    Алби е прав за бгмамщината май 1 снимка и - американците воювали с руско оръжие.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3
      Ти от ирония не разбираш ли. Пък и фактът е факт - СВД е!


      thorn

      Средновековните църкви в България

      Comment


        #4
        тва със СВД е нищо. я тук:



        Comment


          #5
          Това нищо не значи. Аз съм си играл със следното пушкало - самоделен 9 mm снайпер със заглушител (със сцепен приклад). Въргаляше се в щаба на една бригада. Със сигурност мнозина са се снимали за спомен с "плячката".
          Сега остава да раздуем и за този военен трофей:

          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            #6
            Шпагина е само за гъзария, докато СВД си е сериозно оръжие. Едно време руснаците се оплакваха о недостатъчната далекобойност на АКМ и си ползваха много СВД-та. Доколкото знам сега американците ползват за целта точно М14, а този е помъкнал Драгунов. Дали защото си няма М14 или защото си харесва СВД..


            thorn

            Средновековните църкви в България

            Comment


              #7
              Аз съм си играл със следното пушкало - самоделен снайпер .22 калибър със заглушител (със сцепен приклад)
              а слагал ли си му тактически фенер с ръкохватка и колиматорен прицел?
              между другото, ППШ наистина е ползван тук-там от някои американци, които са се докопали до него и до достатъчно боеприпаси за CQB (както се вижда от втората снимка) - висока скорострелност, малък откат, голям пълнител, маневреност, добро пробивно и стоп-действие на боеприпаса, при това с по-малка вероятност за рикошет от 5,56.

              Comment


                #8
                Dinain написа Виж мнение
                Това нищо не значи. Аз съм си играл със следното пушкало - самоделен 9 mm снайпер със заглушител (със сцепен приклад). Въргаляше се в щаба на една бригада. Със сигурност мнозина са се снимали за спомен с "плячката".
                Сега остава да раздуем и за този военен трофей:

                готин бензиновоз


                thorn

                Средновековните църкви в България

                Comment


                  #9


                  тази и другата снимка са от щурма на Фалуджа, 2004-та.

                  Comment


                    #10
                    а слагал ли си му тактически фенер с ръкохватка и колиматорен прицел?
                    Не, не съм. Оръжието беше неизползваемо, както казах - прикладът беше сцепен. Но съм виждал пушкала, които не могат да се видят в никой каталог, просто защото са уникати - оръжейниците на "Егоз" и "Сайерет маткал" си ги изработват сами, от най-различни части, включително и пленени руски. Там е и единственото място, където съм виждал израелски войници да стрелят с модифицирани до неузнаваемост СВД, АК, РПК.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      #11
                      Thorn написа Виж мнение
                      Дали защото си няма М14 или защото си харесва СВД..
                      Че защо да не го харесва? В тази му роля СВД е много добър.

                      Comment


                        #12
                        По принцип е абсолютно забранено да се ползват чужди оръжия, дори за кратко - основна причина е в скоротечността на боя носенето на чуждо оръжие да не доведе до погрешна идентификация и нейните последствия.
                        въпреки това, според спомени, главно на морски пехотинци, именно във Фалуджа, на няколко пъти в бой в сгради, е ползван ППШ като идеалното средство за тая цел.

                        Comment


                          #13
                          БТВ, Торн вероятно има предвид М21, а не М14.



                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            #14
                            ОК, не е М14, а М21. Един оптически прицел разлика.


                            thorn

                            Средновековните църкви в България

                            Comment


                              #15
                              Thorn написа Виж мнение
                              .



                              Май има нещо вярно в традиционните руски хвалби как американците воювали с руско оръжие. Вярно, че е СВД, а не АК, но въпросът е - тия нямат ли си М14 или нещо подобно?
                              Абе това на снимката си е чист румънски PSL, а не СВД; Или греша?

                              Comment

                              Working...
                              X