Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля за помощ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Моля за помощ

    Търся списъка на българските полкове на солунският фронт през 1916-1918 година.
    Ако някой ги знае нека да ги пусне тук.
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    #2
    Parabellum написа Виж мнение
    Търся списъка на българските полкове на солунският фронт през 1916-1918 година.
    Ако някой ги знае нека да ги пусне тук.

    В момента нямам материалите пред себе си, но с почти пълна сигурност мисля, че няма пехотен полк от БА, който между януари 1916 и септември 1918 г. да не е заемал за определен промеждутък от време позиция на Солунския фронт - т.е. от река Шкумба до устието на Струма. Такива са били всички полкове с номера от 1-ви до 73-и и от 80 до 88-и (става въпрос за номерацията след 1917 г.). Има такива, които са били в резерв зад бойната линия, но са влизали в състава на групата армии "Шолц". За конните полкове не съм толкова сигурен. Ще проверя като се върна в къщи.
    От опълченските полкове мисля, че само 4-ти опълченски е бил на фронтовата линия в Македония - при завоя на Черна през 1916 г. Останалите са били едни по двете крайбрежия, други във вътрешността или в състава на 12 дивизия в Румъния и после в Добруджа до края на войната.

    Comment


      #3
      Бранко Богданович от Сърбия ме помоли за инфо, на си рекох, ако някой може да помогне.
      Ники, ще ти бъда благодарен ако успееш да намериш нещо.
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        #4
        Parabellum написа Виж мнение
        Бранко Богданович от Сърбия ме помоли за инфо, на си рекох, ако някой може да помогне.
        Ники, ще ти бъда благодарен ако успееш да намериш нещо.
        Няма проблем. За кой период (към коя дата) точно става въпрос?

        Comment


          #5
          Parabellum написа Виж мнение
          Търся списъка на българските полкове на солунският фронт през 1916-1918 година.
          Ако някой ги знае нека да ги пусне тук.
          Тук има немските части и българските с описание на кой фронт са се сражавали,но са до дивизия.Ако ти се търси ,ще ти я дам.

          Comment

          Working...
          X