Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови Самолети

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Нови Самолети

    Прототип за изтребител: Fooker I.A

    Поръчка за нов проект за изтребител, базиран на Fokker D.XIII (изтребител от 1924) линк към wiki за ТТД: http://en.wikipedia.org/wiki/Fokker_D.XIII
    Промените които искам е добавяне на още две 7,9мм картечници в крилата и по-голям резервоар позволяващ увеличение на радиуса до 800 км
    Смятам, че всичко е в границите на разумното, всички технологии са реално съществуващи за тогава.

    Ето това ми показва твоят калкулатор:
    Мощност на двигателя 570
    Брой двигатели 1
    Желана далечина на полета 800
    Площ на крилата 21.5
    Калибър на картечниците 7.9
    Брой кртечници 4
    Калибър на оръдията
    Брой оръдия
    Бомбови товар (в кг) 0

    Цена на проекта £543
    Единична цена на самолет £5

    Интересува ме при неуспех, вложените средства (ако реша да дам примерно 5000 х.ф) натрупват ли се и ако следващият ход искам да продължа да разработвам този самолет ще трябва ли да давам нови 5000 х.ф?

    Предполагам, че ще стане ясно следващия ход дали проекта е успешен?
    <<..........>>

    #2
    Парите не се натрупват - каквото похарчите сте го дали и толкова. Иначе проекта изглежда разумен. Смущава ме разположението на картечниците в крилата. но хайде - може и на горното крило над пилотската кабина да е. Да - проекта определено е реалистичен. За неговия изход - в отчета на хода. Все пак и конструкторските бюра имат технологично време за работа.
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      #3
      Картечници монтирани в крилата е имало към 1924 г. и проекти са разработвани преди това. Така че - самолета ви е 100% реален и изобщо няма да го проверявам като възможност за реализация. Ще дам само резултата от неговите изпитания. Като общ резултат, доколкото никакъв сериозен авиокалкулатор не съм ви дал, а и аз нищо не смислям в хвъркатото дело.
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        #4
        Прототип за торпедоносен самолет: HE 59T

        Поръчка за нов проект за изтребител, базиран на HE 59 линк към wiki за ТТД: http://en.wikipedia.org/wiki/Heinkel_He_59
        Въпреки че самолетът е от 1930-та, всички негови съставни части са били налични към 1925:
        двигател: BMW VI-12 линк към wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_VI
        въоръжение: стандартни 7,9мм картечници, 800кг торпедо (тук просто не можах да открия почти никаква информация, ти си дал в правилата торпедата като калибър, а не като тегло и нямаше как да сравня, ако е нямало тогава толова тежки, сложи най-тежките които са били налични)

        Ето и как изглежда в калкулатора:
        Мощност на двигателя 660
        Брой двигатели 2
        Желана далечина на полета 900
        Площ на крилата 153
        Калибър на картечниците 7.9
        Брой кртечници 3
        Калибър на оръдията
        Брой оръдия
        Бомбови товар (в кг) 800

        Цена на проекта £1 440
        Единична цена на самолет £14

        Мисля че звучи разумно, поне аз космически технологии не виждам
        <<..........>>

        Comment


          #5
          Аз също не виждам някакъв проблем. Поради това, че конструкцията е събрана през 1930 г. ще направя формална проверка в калкулатора за достоверност когато пуснете заявката. Но не смятам, че ще има някакъв проблем. 5 г. по-рано на практика означават 99% успех.
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment

          Working...
          X