Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Забавно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Забавно



    Амер. армия ползва Close Combat и вероятно други подобни за обучение.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    #2
    При толкова военен бюджет нямат пари за трениране на специализирани програми а използва компютърни игри за целта наистина какво падение.

    Comment


      #3
      Я вземи да прочетеш по-внимателно статията.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        Извинявай преди малко изглежда съм объркал превода на статията и разбрах всъщност за какво става дума прочетох я и пак казвам при този голям военен бюджет защо се занимават с такива така да се каже примитивни методи.Доколкото си спомням американските не са от този тип хора които им са свидят пари за армията.

        Comment


          #5
          Игра като Close Combat съвсем не е "примитивен метод", в случая става дума за упражнения по основни тактически проблеми, за които няма смисъл да се разиграват комплексни симулации. За истинските симулации се ползват суперкомпютри и се разиграват внимателно подготвени сценарии с водещи, рефери и тн, и наистина са си скъпи. А игрите дето се вика кадетите могат да си ги цъкат после и в свободното време - става дума за спомагателно пособие, а не за основно средство за обучение. Отделно от това са разните тренажори на самолети, танкове и др. машини, които са също много скъпи. Американската армия е много пред останалите по този параграф.

          Всъщност проблемът не е в това колко пари се дават, а в това, доколкото ми е известно разбира се, че се вярва твърде много на свръхдетайлни симулации на сражения и се пренебрегват "неизчислимите" но също толкова, или дори повече, важни фактори.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #6
            Със сигурност игра като Close Combat (имаше и други, които се ползват за тези цели) е много подходяща за евтино запознаване с основни командни проблеми на базово тактическо ниво. Да не забравяме, че поначало игрите възникват именно като военни упражнения. А щабните игри продължават да съществуват като военно упражнение и симулация.

            Comment


              #7
              Колкото и пари да има една армия (и всякаква друга организация), за нея говори добре, ако ги използва ефективно. А има доста, които гледат да ги изхарчат ефектно .
              По моя преценка съм обективен.

              Comment


                #8
                Луноход "Лаврентий Берия" (на руски)
                и две по-сериозни - на англ. - за 1979 г. и за 1950 г.
                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                Comment

                Working...
                X