Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИГЩ - ход II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    ИГЩ - ход II

    Имперски Генерален Щаб - ход II
    Тук ще съберем всички предложения за операции и т.н. за ход 2 (1923 г.).
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    #2
    Ми аз предлагам с Японците да започнем военни действия срещу САЩ аз като дипломат ще опитам да направя така че американците да си мислят че сме неутрална страна.

    Comment


      #3
      От страна на флота:
      - подготовка за операция "Чук" (внезапна атака над американския флот) - придвижване на флота до началните точки.
      - миниране на Датския проток и Ламанш.

      Предложения към Тайната служба:
      - провеждане на операция за разкриване на разположението и силата на американския флот.
      - същото за германския флот.
      - разузнаване на защитните съоръжения и минните полета на американската база Ню Йорк.
      - дезинформация за плановете на флота - изчакваме подготовката на нов модел свръхдреднаут със свъртежко въоръжение.

      Comment


        #4
        Ето моето решение за ход 2:

        1. Развиване на танковете ни като усилим бронята на предната и страничната част на танка поне с около 10-15 мм. и по възможност да увеличим калибъра на оръдието.

        2. Развиване на бомбардировачите като наблегнем на увеличението на скоростта поне с 20-40 км/ч. и като увеличим бомботовара. Ако не сте съгласни с това поне да развием скоростта на изтребителите по възможност 30-50 км/ч.


        Тези две точки ги казвам, ако има пари и средства за тях. Ама не ги подценявайте, защото рано или късно ще допрем до тях и да не стане късно.

        За производство на някакви сухопътни или авиационни сили или мобилизация сега не говоря, защото виждам че наблягаме на морските сили. Или както каза Воланд те стават бързо и ще се правят един ход преди да действаме или вече не ни нападнат по суша. Но за това поне да ги модернизираме малко, че поне да компенсираме непроизводството с по добра модернизация.


        Ако ще евакуираме войските си от Канада по добре цялата няма смисъл само половината, защото при евентуално нападение тази половина, която остане ще яде големия. Ако няма да се евакуира или ако все пак сте решили едната половина, която остане в Канада да заеме отбранителни позиции в града като в целия град да се строят окрпепителни пунктове. Една к.д. да отиде на разузнаване по границата главно с цел дали там се струпват неприятелски войски и след това да се върне към отбраната на града. Да се предвиди път за отстъпване към Квебек т.е. може да се отдели резерв който да подготви Квебек (този град ще играе втора линия) примерно от 4-и армейски корпус да се отделят за резерв 2 п.д. и 2 т.б. плюс 19-та тежка бригада. Всички останали да се подготвят за отбрана на Монреал, като при евентуален успех да се предприеме контраатака с помоща на резервите.


        За 10-ти авиокорпус (който се намира в Канада):

        1. Да бомбардира пристанището Ню Йорк въпреки големия риск от нейни загуби това ще обърка малко или много стоящите там кораби и може да ви спечели време пък и може да нанесе задоволителни загуби това го съдя по учението проведено в Англия, където нашите самолети се представили добре при бомбардиране на стоящи на котва кораби. Но да бомбардират пристанището само, ако вече някъде из света е възникнал конфликт м/у тях и нас имам предвид да не разпалваме ние първи войната, която май е неизбежна.

        2. Ако пък се стигне до нападение по суша на нашия експедиционен корпус в Канада да защитава града като воюва с техните въздушни сили и атакува техни наземни цели (по възможност да наблегне на пехтоните и кавалерийските им дивизии, защото си мисля там ще понесат повече загуби, от колкото при танковете им).


        Ами това е моето предложение за ход 2. Ако имате други предложения казвайте приемам всякакви съвети не съм от тези военни министри, които са като коне с капаци и си знаят само твоето аз съм отворен към всякакви предложения.
        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

        Comment


          #5
          Аз ще помоля краля да убеди икономическия министър да отпусне средства на Военния министър за да може да се създадат нови военни формирования под това имам предвид да се сформират нави танкови,артилерийски и пехотни дивизии както да се създадат нови авиационни подразделения също и да се отделят средства за модернизация на сегашните съединения и разработване на нови самолети ,танкове и артилерийски системи.

          Comment


            #6
            Добре, ако закупим известно количество тежка промишленост от чужбина, то можем да си позволим да употребим 1 единица за нови съединения за армията.
            асега, за ход 2, е по-добре да не започваме ние - флотът ни не е съсредоточен в Атлантика.
            По-скоро военната част трябва да изглежда така:
            за ход 2 - канадската армия да се съсредоточи около базата ни в Халифакс. Там да се прехвърли и авиацията.
            Ако е възможно те да участват в бойни действия от там в подкрепа на боевете на флота - добре.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #7
              Предвид ръста на икономиката можем да си позволим немалко промишленост да отиде за армията и флота.
              Аз лично смятам, че ако вече имаме нужния опит и конкретна програма, трябва да даваме цялата свободна наличност за това. Общо 10 единици.
              Има ли смисъл да купуваме повече от това?
              Канцлер на хазната

              Comment


                #8
                По-скоро не. Изпратил съм един проекто-договор за отношенията ни с Русия на Водещия. Да видим какво ще каже. Може да се наложи да закупуваме от тях на по-високи цени разни ресурси.
                За шпионаж предвиди 225 х. ф. (45 агента).
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #9
                  Това за ресурсите е съвсем ясно. Все пак ме дръж в течение за преговорите си, моля.

                  Операциите за търговията на САЩ и Германия ми изглеждат изключително успешни. Предлагам пак да ги проведем, защото информацията, която имаме е само частична.

                  Как ще разделим промишлеността между флота и армията? 7:3? 6:4?
                  Канцлер на хазната

                  Comment


                    #10
                    Флот 8:2 Армия
                    За разузнаването: ще проведем пак, пък да видим. Междувременно ще се заемем и с пресата, че има нужда.
                    За преговорите - още няма резултати. Ако има - всичко ще се публикува тук.

                    Добавка: част от новосъздадените дивизии ще трябва да бъдат прехвърлени на юг, максимално близо до Кавказкия регион. И задача за военните - трябва да се планира кампания в помощ на Русия (само в случай на нужда).
                    Last edited by messire Woland; 16-09-2008, 14:43.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      #11
                      Идеално. Предвид факта че модернизацията на набелязаните линейни кораби ще започне този ход, мисля че опасенията ми за германците вече не са толкова големи. Практически всички по-стари кораби ще бъдат преоборудвани и ще оставим относително равностоен флот.

                      Comment


                        #12
                        Чудесно всичко върви по план.А за разпределянето на ресурсите много е неравностойно поне 7 единици тежка промишленост за флота и три за армията но вие решавате.

                        Comment


                          #13
                          Корабите се строят по-бавно - затова е това разпределение.
                          А инак - в рамките на сухопътните въоръжения сигурно ще трябва и немалко авиация - евентуално ще се продава и на Русия.

                          Освен това, какъвто и сценарий да разгърнем - всичко зависи от флота. Ако в някаква серия сражения например разгромим противостоящия ни американски флот и не дадем на немския да излезе от Балтийско море - основните ни цели ще са изпълнени. Разбира се, САЩ няма да могат да бъдат разгромени на суша, но за сметка на това, ако флотската ситуация е разрешения, могат да бъдат отрязани от всякаква търговия. А за Германия евентуално може да се намери някаква континентална комбинация, която да я държи на място.
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            #14
                            Следващите 2-3 хода/години мисля да приключим с модернизацията на големите кораби, и предвид че старите модели рязко ще подобрят военните си качества (надявам се поне) мисля да забавя за малко строежа на нови модели големи кораби. Ще акцентирам повече на новите рейдери. И без това след 4-5 години, когато ще излязат поръчаните сега модели я камилата, я камиларя.

                            Comment


                              #15
                              Зависи имаме шанс за победа на сушата не забравяй че нашата армия в този времеви период една от най добрите в света а американската армия доста разспасана мисля че имаме шанс и на сухопътна победа май Мадридската конференция е пропаднала тотално.
                              Last edited by recidivist; 16-09-2008, 17:11.

                              Comment

                              Working...
                              X