Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нормалните идеологически американо-японски лакардии

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Нормалните идеологически американо-японски лакардии

    Е, все пак предлагам за невероятните образци въоръжение да се вземат предвид реалнисте събития, довели до развитието му. Примерно споменатата многостепенна ракета е абсолютно 100% невъзможно да се построи през 23та ако е поръчана същата година. НО такъв голям проект би трябвало да се развива на етапи и да трае няколко години. Бих казал че ще трябва да се разглежда всеки случай по отделно - но като се има предвид, че надали ще има много такива проекти, ще е поносимо, мисля си.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    #2
    Важно е играта да не се превърне в фантасмагорична. Амън от нестандартни идеи. Симулациите си имат и идея, и смисъл, и насъщно задължение да се спазва рамката на епохата. Подходът "Кво ще им направя на германците при Курск, ако имам Мегатрон " - No passaran! Разбира се, че е готино да пробваш с нов модел кораб, като калибър и броня, но със самолетоносача Нимитц ще ми дойде в повече срещу Ямато. Харесвам модерността, харесвам и постмодерността, стига да не зачепкваме "борбата с екзорсизма" и "глобалното подмокряне". Но 1922 е друга бира, да се отнасяме с уважение към вижданията на хората тогава.

    Comment


      #3
      Хм точно ти не приказвай за уважение към "вижданията на хората" през 22ра.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        Моля?

        Comment


          #5
          Помисли си и ще се сетиш.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #6
            Вестникът ли те дразни? Говорим за две различни неща. Аз говоря да не се разработват чийт оръжия.

            Comment


              #7
              това значи ли че закриваме проекта "Годзила"?
              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

              请您死在地狱般的阵痛
              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
              きさまはしんでくださいませんか
              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

              Comment


                #8
                Не, само не това
                И къде е ИСТОРИКА, да ти каже че се казва Годжира - не те е срам, японец ми бил

                Comment


                  #9
                  Ето още един анахронизъм. Всяко дете знае, че тия апокалиптични образи в японската култура идват след атомните бомбардировки. Ще трябва да почакате малко, макар че обещавам да ви помогнем с тоя проблем.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #10
                    Филмът, може би... но легендата....

                    Comment


                      #11
                      Това е много добре, но е хубаво играчите и най-вече водещият да се запознаят с специфичността на "бирата през 1922г.", че да не се налага да ги поправяме. Така ще имат повече усет за 'необичайността' и 'специфичността' на отделни проекти.
                      Recalibrating my lack of faith in humanity...

                      https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                      Comment


                        #12
                        Бирата ли ще бъде необичайна или ще трябва да се запознават играчи и водещ със специфики на нечие мислене? Щото бирата от 22-а, действително добре, но после кво прозлиза от нея, сюрреализъм, дадаизъм, футуризъм... си е имало в епохата, отразен е и в пресата, но във военноморските програми, не съм чувал.

                        Мисля, че като свобода и умение за боравене с думите и етиката, "хората" през 22-а са били доста по-"умели" дори, но само технологиите са им били "назад". Нещо, обаче, което, не на мен ми убягва.

                        Comment


                          #13
                          von Danitz написа Виж мнение
                          сюрреализъм, дадаизъм, футуризъм... си е имало в епохата
                          А без ПСВ имало ли ги е? Щото ние ПСВ с целия й реален багаж нямаме.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #14
                            Футуризъм специално е имало. Имало е Кубизъм и други. Но за какъв багаж от Първата световна питаш японците? Беше една съвсем нормална и победна война- биха отговорили. Чувтстват се горе -долу като ...американците след Втората

                            Comment


                              #15
                              albireo написа Виж мнение
                              Това е много добре, но е хубаво играчите и най-вече водещият да се запознаят с специфичността на "бирата през 1922г.", че да не се налага да ги поправяме. Така ще имат повече усет за 'необичайността' и 'специфичността' на отделни проекти.
                              Специално водещия си позволява лукса да познава дори някои вкусове на отделните марки бира. Винаги съм отворен за различни предложения, щения и попавки, но самолет с 37 мм оръдие ще получите чак в края на 30-те години.
                              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                              Неизвестен руски адмирал

                              Comment

                              Working...
                              X