Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови проекти за Кралския Флот

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Нови проекти за Кралския Флот

    В темата Текущи нужди и решения бях написал списък на еднa корабостроителна програма във връзка с отпуснатите ресурси и бюджет предлагам да започнем със строежа на следните кораби от въпросната корабостроителна програма.

    2 лк тип ,,Ривендж"цена £13,080,общо ВД на двата кораба 62 000 тона - един ще бъде построен в държавната корабостроителница "Арсенал в Пемброк".
    Другия ще бъде построен в корабостроителница "Армстронг"
    1 лкр тип "Худ" цена £6,890 ВД 48,650 ще бъде построен в държавната корабостроителница "Арсенал в Девънпорт"

    1 бб тип "Лорд Нелсън" цена £3,580 ВД 17,820 тона - ще бъде построен в корабостроителница "Яроу".
    Last edited by recidivist; 31-08-2008, 12:35.

    #2
    Поръчването на крайно остаряла техника едва ли е разумно, освен ако нямате план как да се продаде на голяма печалба на друга страна. Визирам предложението ви за кораб клас "Лорд Нелсън". Заедно с това не смятам за оправдана поръчката на нови модели от клас "Ривендж", тъй като "Куин Елизабет" са по-бързи и с по-голям радиус на действие.

    Заедно с това във флота разполагаме с голямо количество започващи да остаряват кораби, които се нуждаят от спешна модернизация. Визирам всички линейни кораби от клас "Азинкур", "Колос", "Нептун", "Сейт Винсент", "Белерофонт", "Дреднаут", линейните крайцери от клас "Идефатигейбъл" и "Инвинсибъл".

    За това предполагам, че е добре да проучим възможностите за модернизация.

    Comment


      #3
      Виж сега имаме отделени 4 единици тежка промишленост трябва да ги изразходим щом искаш нека да построим лк тип"Куин Елизабет" също така за модернизация трябва да питаш икономическия министър .

      Comment


        #4
        Дай ми малко време да навляза в подробностите. Но определено ако ще се поръчват линейни кораби ще са от този клас. Само че тепърва трябва да видя дали ще ни трябват линейни кораби.

        Comment


          #5
          DeepBlue написа Виж мнение
          Дай ми малко време да навляза в подробностите. Но определено ако ще се поръчват линейни кораби ще са от този клас. Само че тепърва трябва да видя дали ще ни трябват линейни кораби.
          Ми ако хвърлиш един поглед на политическата обстановка ще разбереш защо са ни нужни.

          Comment


            #6
            Хвърлих аз поглед. За това и се чудя линейни, линейни крайцери и/или самолетоносачи. А и половината флот е позастарял. Предпочитам да го модернизираме него, ако ще е по-евтино и бързо, отколкото да строим нови.

            Comment


              #7
              DeepBlue написа Виж мнение
              Хвърлих аз поглед. За това и се чудя линейни, линейни крайцери и/или самолетоносачи. А и половината флот е позастарял. Предпочитам да го модернизираме него, ако ще е по-евтино и бързо, отколкото да строим нови.
              Ми не се чуди ако скоро време ни настигнат по размер на флота по точно имам предвид САЩ ' а модернизацията няма да може да стане на един път и накрая Негово Величество Краля на Англия трябва да одобри предложението ти.

              Comment


                #8
                Споко бре, хода кога трябва да се предава? Днес ли?

                Comment


                  #9
                  DeepBlue написа Виж мнение
                  Споко бре, хода кога трябва да се предава? Днес ли?
                  Чак на 7 септември май из не съм сигурен.

                  Comment


                    #10
                    Що ме препираш тогава . Като гледам щатите имат да наваксват 16 линейни кораба и 12 линейни крайцера, без да се брои разликата в по-малките. Тъй че няма да стане от днес за утре.

                    Comment


                      #11
                      DeepBlue написа Виж мнение
                      Що ме препираш тогава . Като гледам щатите имат да наваксват 16 линейни кораба и 12 линейни крайцера, без да се брои разликата в по-малките. Тъй че няма да стане от днес за утре.
                      прочети това списъкът на флота на САЩ
                      Флот – Флота на страната се състои от Атлантическата, Тихоокианската и Азиатска ескадри. Продължава строежа на нови кораби по програмата от 1916 х. И до 1925 г. се очаква да бъдат построени още 4-7 ЛК, 2-4 ЛКР, 10-12 КРЛ и 2-4 АВ. Към 1921 г. в строя се намират следните кораби:
                      - ЛК – по 2 ед. от типовете „Саут Каролина”, „Невада”, „Пенсилвания”, „Ню-Йорк”, „Флорида”, „Делауер”, 4 ед. тип „Ню Мексико” и 1 ед. тип „Мериленд”
                      - БрКр – по 1 ед. от типовете „Бруклин” и „Рочестър”
                      - КРЛ – по 3 ед. тип „Честър” и „Сент Луис”
                      - ЕМ – 325 ед. тип „Такер”
                      - М – 16 ед. тип „Бейнбридж”
                      - П – до 100 ед. тип „О” и „F”

                      Comment


                        #12
                        recidivist написа Виж мнение
                        Чак на 7 септември май из не съм сигурен.
                        Точно до тогава.
                        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                        Неизвестен руски адмирал

                        Comment


                          #13
                          Тоест в най-лошия случай към 1925 ще ги водим "само" с 9 линейни кораба, 8 линейни крайцера 10-тина бронирани крайцера и около 50 леки крайцера. Обаче те ше ни изравнят по самолетоносачи. Къде е драмата?

                          Comment


                            #14
                            DeepBlue написа Виж мнение
                            Тоест в най-лошия случай към 1925 ще ги водим "само" с 9 линейни кораба, 8 линейни крайцера 10-тина бронирани крайцера и около 50 леки крайцера. Обаче те ше ни изравнят по самолетоносачи. Къде е драмата?
                            Ми драмата е че имат мащабна корабостроителна програма и че могат да ни разминат икономиката им го позволява и ето списък на нашия флот
                            - ЛК – 4 ед. тип „Ривендж”, 4 ед. тип „Куин Елизабет”, 2 ед. тип „Ерин” 4 ед. тип „Айрън Дюк”, 4 ед. тип „Орион”, 4 ед. тип „Кинг Джордж V”, 1 ед. “Азинкур”, 2 ед. тип „Колос”, 1 ед. тип „Нептун”, 3 ед. „Сейнт Винсент”, 4 ед. тип „Белерофон” и 1 ед. тип „Дредноут”.
                            - ЛКР – 2 ед. тип „Худ”, 1 ед. тип „Тайгър”, 3 ед. тип „Лайон”, 3 ед. тип „Индефатигейбъл” и 3 ед. тип „Инвинсибъл”.
                            - ББ – 2 ед. тип „лорд Нелсън”
                            - БрКр – 3 ед. тип „Минотавър”, 4 ед. тип „Уориър”, 2 ед. тип „Блек Принс”
                            - КРЛ – 66 ед от типовете „Хоукинс”, „Д”, „С” и няколко по-стари проекти
                            - ЕМ – 465 ед. от няколко типа есминци
                            - М – 33 ед. от тип „Ривър”
                            - П – 65 ед. от типове „Е” и „С”
                            - АВ – 3 ед. хидроавиотранспорта и 1 ед. от тип „Фюриес”.

                            Comment


                              #15
                              Предвид положението и нуждата от покриване на големи пространства мисля да поръчам разработката на нов клас крайцери. Основните изисквания ще са за голям обсег на действие и скорост, като борнировката и въоръжението трябва да покриват зоната между леките и линейните ни крайцери, като заемат мястото на бронираните крайцери, които не отговарят на изискванията за скорост, обсег и въоръжение. Целта е подобни кораби при нужда да не се плашат от по-голяма група леките крайцери и есминци (разбирай да могат да поддръжат дистанция изключваща торпедна атака и по-възможност обстрел по границата или извън обсега на главното им въоръжение, като на свой ред ги осбстрелват с по-тежкото си осбствено главно въоръжение) и в същото време при нужда да не се плашат да влязат в бой с противникови линейни крайцери, ако ги превъзхождат числено.

                              За целта предполагам че изискванията ще са следните:
                              - скорост поне 29-30 възла и обсег на действие 9000-10000 мили.
                              - бронировка - пояс 150-230 мм, палуба 25-50 мм, кули - 230мм, каземати - поне 152, рубка - 280. ПТЗ.... не съм наясно за момента.
                              - въоръжение - главно - 6 с калибър 254-305мм, за предпочитане 305, вторично 6-10 152-190 мм. ПВО - 8-10 47 мм, 1-2 торпедни апарата.
                              - водоизместване - което може да се окаже най-проблематичното изискване - под 10 000 тона. Евентуално може да се наложат някои компромиси, за да се изпълнят изискванията за скорост и въоръжение.

                              Очаквам коментари както от Втория лорд, така и от останалите участници.

                              Comment

                              Working...
                              X