Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Текущи нужди и решения

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Текущи нужди и решения

    Първо да кажа, че и аз съм малко като Верешчагин, т.е. не съм на ти с подробностите от играта все още.
    Но тук се налага да направим една първа стъпка като за ход 1: да продадем на Япония петрол. Тъй като се е очертала коалиция между САЩ и Германия (поради прибързани за съжаление действия), ще се наложи поне този ни ход да е бърз.
    Предполага се, че японците ще имат нужда от 12-15 барела за първите 2-4 хода (по 15 за 3 или по 12 за 4 хода).
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    #2
    Мисля, че целият отбор е наясно с това, защото японската молба беше получила положителен отзив още от Шаленберг преди повече от седмица.
    Предвид липсата на ясна стратегическа цел на правителството ни ще направя икономически разбор на ситуацията, но преди това имам една молба/въпрос.

    Да започна ли преговори за търговия със страните водени от Одзава и от какви цели да бъдат водени те? Остана малко време до срока (27) и мисля, че е крайно време. Външната търговия е изключително важна за задоволяване на нуждите на населението от една страна и за хазната от друга.

    Сега за японското искане:

    В момента разполагаме с 12 единици нефт за търговия. Ако искаме да продаваме всичките на Япония ще лишим Франция и Испания.

    Интелигнентният вариант в ситуацията би бил да продаваме директно и тежка промишленост. Ако не сформираме нови войски можем да си позволим до 8 единици, което перфектно ще задоволи нуждите на Япония. Все пак настоявам да бъде начертан поне в основни линии план за развитие на страната. Така ще знам какво да искам да продавам и купувам от неутралните страни (за което трябва да се спазаря до 27).
    Канцлер на хазната

    Comment


      #3
      Преговори със страните, водени от Одзава може и да се правят, като в случая Франция е по-скоро съюзник, докато за Италия - зависи как ще завършат нещата там. Икономическо резюме ще е много на място.
      Както и да е, основното, върху което ще трябва да се съсредоточим е флота. Тъй като колкото и Германия да владее континента (ако се стигне до там), това няма да разреши техните икономически проблеми. Със САЩ ситуацияте е аналогична. Тоест, моят съвет е преди всичко да се задоволяват нуждите на флота и чак след това - на армията.
      Другото е - доколко можем да отделим ресурси развитие на индустрията?
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #4
        За развитие на индустрията е малко трудно да се говори. Методите за това са общо взето косвени и в момента разпитвам Одзава за разяснение по въпросите.

        Ще задам въпроса си по най-конкретния възможен начин: Мислиш ли да строим нови кораби или да сформираме нови армейски подразделения в първия или втория ход? Когато получа отговор ще зная с точност какво можем да отделим за Япония.
        Канцлер на хазната

        Comment


          #5
          messire Woland написа Виж мнение
          Преговори със страните, водени от Одзава може и да се правят, като в случая Франция е по-скоро съюзник, докато за Италия - зависи как ще завършат нещата там. Икономическо резюме ще е много на място.
          Както и да е, основното, върху което ще трябва да се съсредоточим е флота. Тъй като колкото и Германия да владее континента (ако се стигне до там), това няма да разреши техните икономически проблеми. Със САЩ ситуацияте е аналогична. Тоест, моят съвет е преди всичко да се задоволяват нуждите на флота и чак след това - на армията.
          Другото е - доколко можем да отделим ресурси развитие на индустрията?
          Наистина и аз съм съгласен че преди всичко да се задоволяват нуждите на флота (не ме мислете за егоист) защото той е главната сила на Великобритания.

          Comment


            #6
            Преди всичко - кораби. Армията ще ни трябва ли за някой жизненоважен театър на военните действия? Аз лично не смятам да се бием на сушата в Европа, каквото и да се случи, поне в обозримо бъдеще. Така че армия би ни трябвала само ако има дупка за запълване някъде другаде.
            Или иначе казано, задействаме плана на Фишър - чието начално допускане е било, че Германия ще разгроми Франция още в началото на ПСВ, а Великобритания ще разчита на флота си. Смятаме, че това се е случило и действаме нататък. Което не значи, че няма да има сдобряване с Германия - тя е континентален хищник и не е чак толкова опасна за нас, колкото са САЩ.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #7
              Аз съм напълно съгласен с казаното, но трябва да се вземат предвид следните фактори - немската индустрия е много по-развита от нашата, което значи, че имат потенциал да настигнат флота ни по качество и количество.

              За това питам отново - ще се строят ли нови кораби или не? И какви разходи могат да се очакват по обучение на тези, които имаме засега?
              Канцлер на хазната

              Comment


                #8
                По въпросите за флотските разходи трябва да се изкаже Първият морски лорд. А аз казвам единствено, че приоритетите ни във военните разходи трябва да са обърнати към флота - поради самия характер на евентуалния конфликт и възможните противници.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #9
                  Очаквам отговорът му.

                  Ще произвеждаш ли нови морски съдове и какви ресурси ще ти трябват за тях?
                  Канцлер на хазната

                  Comment


                    #10
                    Смятам че е нужно да се построи 2 лк тип ,,Ривендж" цена £13,080,общо ВД на двата кораба 62 000 тона ,1 лкр тип "Худ" цена £6,890 ВД
                    48 650 тона,2 БрКР тип"Уориър" цена £5,136 общо ВД 29 000 тона , 1 бб тип "Лорд Нелсън" цена £3,580 ВД 17 820 тона, 3 КРЛ ,2 кораба тип "Хоукинс" цена £4,100 общо ВД 25 000 тона,и 1 един кораб тип Д цена £1,650 ВД 4,733 ,ЕМ тип"Бота" 10 броя цена £900 общо ВД 3220 тона ,ЕМ тип "I" - 10 броя цена £350 ВД 778 тона.М тип "Ривър" - 10 броя цена £220 ВД 565 тона,П тип"E "- 8 броя цена £42 ВД 729 тона ,П "C "- 11 броя цена £27 ВД 320 тона , 1 АВ тип"Аргус" цена £1,200 ВД 14,550 тона.Ето това е моят списък надявам се да бъде одобрен от Негово величество Кралят на Англия и от икономическия министър.

                    Comment


                      #11
                      За да не се налага да се подават оставки едно малко подсказване - видяхте ли коло ед. ТежПром ще ви трябват и колко стапела ще са нужни?
                      За типовете - хм .... не е лошо още веднъж да минете с молива по списъка.
                      П.С. Цените на корабите не е нужно да се плащат наведнъж - ако кораба струва 6000 х.ф. и се строи 4 г. можете да го платите на 4х1500 х.ф.
                      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                      Неизвестен руски адмирал

                      Comment


                        #12
                        Значи и аз да кажа че съм направил разпределение на армията и авиацията.

                        Иначе да кажа какви идеи имах за сухопътните ни войски. В началото мислех да развивам тежката артилерия заради многото крепости на немците и също така бронетанковите си войски, но тъй като виждам за моето министерство малко средства ще се заделят, поне кажете на какво да се наблегне. Значи сега няма да правя никакви военни планове, ще пратя по голяма част от войските само на учения, както се вика да подържат форма. Иначе съм напълно съгласен, че ако водим военни действия на континента поне в началото на играта нищо чудно да ни пердашат за това и аз съм против макар, че незнам някой да е искал това преди. Също така да питам за авиацията какво мислите да правите ще я развиваме ли, ще произвеждаме ли самолети (поне за продан) или за сега да я оставим така? И все пак мисля да пусна едно разузнаване земно и въздушно в немските колонии в Африка главно да разбера какъв е терена и по възможност с какви войски долу горе разполагат там. И ако на този етап не се предвиждат никакви пари за армията то поне помислете да развием някаква технология имам предвид някакво по ново оръжие с което да превъзхождаме останалите страни аз лично съм за по-нови танкове с по-голяма броня и по-голям калибър на оръдието или да помислим върху производството на самолет тип "изтребител-бомбардировач".

                        А до колкото разбрах за гражданската война в Италия се чува, че немците подържат северната лига, а ние гарибалдийския фронт мисля че трябва да помислим върху това и също така не лошо да се помисли върху разработването на пазари в Латинска Америка все пак не трябва да оставяме там много пазари на американците даже и да сключим с тях договор, който може би трябва да наблегне на разпределение на пазари в Латинска Америка.

                        Само да спомена, че със самолетите на нашите самолетоносачи са на подчинението на Рецидивист, а не на мене.
                        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                        Comment


                          #13
                          Aз съм дал този списък но само краля ще одобри кои кораби да бъдат построени и в какво количество.И искам да кажа че не всички кораби ще бъдат построени на един път а постепенно един вид корабостроителна програма постепенно ще ги строим и смятам че е напълно да ги построим.

                          Comment


                            #14
                            Как ще се предава хода?
                            Всеки изготвя своята част (военните - флота и армията, икономиста - своята част). След което ми пращата файловете, а аз ги предавам накуп на Водещия.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #15
                              messire Woland написа Виж мнение
                              Как ще се предава хода?
                              Всеки изготвя своята част (военните - флота и армията, икономиста - своята част). След което ми пращата файловете, а аз ги предавам накуп на Водещия.
                              Ми дай някакъв емайл за да ти пратя разположението на флота.

                              Comment

                              Working...
                              X