Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стратегия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Стратегия

    Тъй като днес се присъединих към отбора, бих искал да видя кой каква роля ще заеме.
    Моята уговорка с Одзава е да се включа като крал на Великобритания, но не знам останалите какви роли са си избрали. Затова ще помоля тук всеки да каже като какъв участва. След това можем да се заемем с планиране. Доколкото разбирам, има вече някакви предварителни разговори с някои от страните, но не знам дали те са резултат от някаква уговорка вътре в кабинета или са самодейност.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    #2
    Аха, виждам. Но, първо, долкото схващам, моето идване тук е провокирано единствено заради неадекватната дипломация. Затова, поред:
    1. Ще сформираме кабинет, в който, поради липсата на организация засега ще бъде временен. Той ще включва:
    А. Премиер-министър, едновременно и министър на външните работи (засега аз, после надявам се Верешчагин).
    Б. Военен министър - Шеленберг.
    В. Първи лорд на адмиралтейството - Рецидивист.
    Г. Икономически министър - Щурмфюрер.
    Кралят (тоест пак аз), след пълноценното включване на Верешчагин ще се ограничи само с дипломатически функции или планиране.
    От тук ще се осъществява ръководството на Империята.
    2. Ще бъде сформиран Имперски генерален щаб, в който ще се включат:
    Премиер-министърът, Военният министър и Първият лорд на адмиралтейството. В него ще се обсъжда и направлява общата военна стратегия.
    3. Ще бъде сформирана делегация за конференцията в Мадрид. Предлагам да обсъдим, кой ще се занимава с това.
    4. Всякаква самодейност на дипломатическия фронт трябва да спре.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #3
      съгласен съм, особено с т.4
      по принцип очаквам около 9-10 септември да съм вече по свободен и да мога да участвам пълноценно


      Dark Galaxy ---> GoodKnight

      Comment


        #4
        Ние вече сме обсъдили някои неща но ако обичаш би ли си дал скайп за добра връзка

        Comment


          #5
          Първо добре дошъл в отбора. Второ за Мадридската конференция предлагам да отидат Премиер-министъра и икономическия министър и като техен помощник може би военния министър или първия лорд на адмиралтейството. За точка 4 и аз съм твъдо за. За военната стратегия нашия план в началото беше да нападнем още 1-2 ход немските колонии в Африка тъй като предполагахме че ще бъдат слаби съвместно с нашия флот, а план Б беше само морска блокада на тези колонии. И другият военeн вариант, който бяхме замислели е от 1 ход да пробваме да смажем немския флот (но впоследствие отпадна заради големия брой подвоници на фрицовете). Но сега ти си краля и ти ще казваш какво е по добре и какво не за кралството.
          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

          Comment


            #6
            Моите идеи относно външната политика. Ще очаквам тук да стане обсъждане около тях. След като решим какво ще правим в дипломатически аспект, ще построим върху този фундамент и военната си стратегия.
            Първо предположение - не знам дали държавите ще си останат 4 или впоследствие ще се появи още някаква (Франция или Италия например), но да допуснем, че ще останат така.
            Второ предположение - целите на другите отбори, както ги виждам към момента:
            - САЩ - най-вероятно ще заемат изчаквателна позиция и няма да предприемат бързи действия в началото.
            - Германия - зависи кой определя стратегията, те са по-скоро голямото неизвестно, но ако решат да действат, ще действат бързо и решително.
            - Япония - ще залагат на дипломатическата карта, поне като за начало.
            Надолу следват предложенията ми:
            1. Предвид ситуацията, не ни трябва конфронтация с голяма сила, а по-скоро система от съюзи, която няма да позволи в случай на голям конфликт да сме в по-слабата позиция. И евентуално - да избягваме всеки конфликт, който ще доведе до големи загуби от наша страна. Това значи, че ако решим да воюваме, трябва ние да изберем кога и как да ударим. Но това в никакъв случай не трябва да става в началото. Обикновено този, който удари първи събира всички негативи като агерсор и т.н.
            2. Ще се опитаме да сключим някаква форма на съюз със САЩ дори и само заради това, че така няма да има конфронтация на първо време. Този съюз се надявам да ни предпази от неприятности при евентуална конфронтация с Германия. Дори и да не се получи веднага съюз (те най-вероятно ще имат някаква форма на договорка с немците), фактът, че преговаряме може и да помогне. Те са силна държава и не ни трябва пряка конфронтация. Нашата аргументация при преговорите ще е, че текущото status quo ни устройва и не желаем големи конфликти.
            Съюз и с Япония - най-вече защото тя ни е контрата в случай на война с янките. Там ситуацията е ясна и почвата е подготвена. Те са в по-уязвимо положение, така че мисля, че няма да имаме проблем.
            С Германия - също опит за съюз. Дори само защото в никакъв случай не трябва да допускаме здрав съюз между тях и американците. На каква основа ... бъдещето ще покаже.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #7
              Най добрият вариант е да се съюзим с Япония имаме много общи интереси и имаме най малко спорове с тях.За САЩ с тях няма смисъл от никакъв съюз защото нямаме почти никакви общи интереси ,но затова пък имаме много спорове , а за съюз с Германия абсурд и ето причините за това с Германия нямаме никакви интереси Германия е наш враг и с тях нямаме никакви общи интереси а имаме големи спорове които не могат да бъдат разрешени по мирен път.

              Comment


                #8
                От икономическа гледна точка в момента сме най-силни, но преднината ни изглежда някак крехка предвид това, на което се гради.
                От една страна целият ни нефт идва от едно място, което е далече от нас и много близко до Япония и територии на САЩ.
                От друга колониите вероятно не са лесни за защита, тъй че аз лично не чувствам нещата много сигурни и съвсем личното ми мнение е че не бива да бездействаме в началото.

                Воланд, това значи ли, че смяташ да махнеш блокадата над Германия? Ако те съумеят да задоволят всичките си нужди от нефт, желязо и метали ще имат повече от двойно превъзходство пред нас по отношение на военен потенциал. Това не е ли недопустимо?
                Канцлер на хазната

                Comment


                  #9
                  Момент, значи е нужно уточнение. Аз се включих вчера, след разговор с Одзава. Така че не съм наясно какви игрови действия реално са били осъществени. Не е ли първият ход все още? Ако не - какво е свършено досега? За останалото ... от поста на рецидивист съдя, че човекът вероятно някога е играл компютърни игри, а тази не е такава. Този начин на действие ще ни вкара в големи беди, като накрая ще сме сами срещу целия свят. Което е общо взето глупаво. Нито нещо ще бъде постигнато, нито ще има смисъл.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #10
                    До 01.09.2008 вървят предварителните пазарлъци. После имате 1 седмица време да предадете ход 1. В него:
                    1. Описвате дислокацията на цялата си армия, авиация и флот (дадените от мен са приблизителни).
                    2. Описвате си търговията - ако не искате промени можете да запазите обемите и цените от миналия ход описани във вахия лист "Бюджет". Но няма гаранция, защото някой може да е предложил по-изгодни цени. Затова е желателно поне да ги потвърдите чрез писмо до посредника.
                    3. Дипломацията и сключените договори ми ги пращате като текст. За да валиден договорът трябват две или повече потвърждения, в зависимост от това между колко страни се сключва.
                    4. Бих ви предложил да ползвате примерната форма за хода, която ще ми помогне да спестя време при пресмятането, и ще намали лутането ми по заповедите.
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      #11
                      Значи досега не са предприемани никакви действия. Аз ще се опитам да говоря с немците и американците, да видим какво ще излезе.
                      А колкото до останалото ... виж, всяка от държавите ще успее някак да направи армия. Ако целият отбор реши още от ход 1 да воюва с Германия - добре, значи ще е така. Но доколкото виждам до момента не е имало (все още) никакви действия, така че ...
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        #12
                        messire Woland написа Виж мнение
                        Момент, значи е нужно уточнение. Аз се включих вчера, след разговор с Одзава. Така че не съм наясно какви игрови действия реално са били осъществени. Не е ли първият ход все още? Ако не - какво е свършено досега? За останалото ... от поста на рецидивист съдя, че човекът вероятно някога е играл компютърни игри, а тази не е такава. Този начин на действие ще ни вкара в големи беди, като накрая ще сме сами срещу целия свят. Което е общо взето глупаво. Нито нещо ще бъде постигнато, нито ще има смисъл.
                        Извинявай но аз само изложих реалните факти не смята че така ще бъдем в пълна изолация просто съюз с Америка или германия не е в наш интерес докато съюзът с Япония би бил печеливш.И между другото да кажа че съм направил разположението на флота , ако искаш мога да ти го пратя по пощата само дай някакъв адрес.

                        Comment


                          #13
                          Съюзът с Япония е в наш интерес, да, но това не означава, че автоматично трябва да приемаме, че трябва да има втори съюз, от САЩ и Германия, който ще е твърде опасен за нас. Точно това имам предвид, като казвам, че трябва да има преговори. Та, ако все пак се стигне до война, то това да е първо, по вина на другата страна и второ, да не се допуска срещу нас да са две страни. По-скоро трябва да търсим други варианти, които между другото могат да се постигнат и чрез търговията. Ще видя какво мога да постигна в тази насока.
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            #14
                            Тука съм съгласен с Sturmfuhrer не мисля че е удачно да премахнем блокадата срещу Германия или поне да блокираме определени суровини тоест блокадата да е частична.
                            Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                            Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                            Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                            Comment


                              #15
                              Да, да, но това са все традиционни решения, които в дадената ситуация няма как да ни донесат ... е, не победа, но да обърнат в наша полза ситуацията. Общо взето печалбата идва там, където се рискува ... за това си мисля да разиграем един малко по-различен вариант. Утре-вдругиден ще преговарям и с немците и с американците. В общи линии идеята е следната: да смъкнем блокадата (постепенно ако трябва), но само в рамките на лични споразумение с Кайзера, което да ни дава ексклузивни търговски права за някакъв срок, след изтичането на който и останалите държави да могат да правят търговия там. Реално тези ексклузивни права обаче ще обезсмислят позицията на САЩ за отваряне на търговията. Тоест, ние ще ги изместим от там. Обоснованието ни пред американците ще е, че така искаме да сме сигурни, че немците няма да започнат да трупат оръжия отново (за което ние разбира се ще сме излъгани, те ще си трупат), но нека се чувстват победители в това отношение. Същевременно това споразумение ще постави известни затруднения пред германо-американските отношения. Колко големи ще зависи от нашата дипломатически и други усилия. И сега въпрос: търговията ще ни донесе ли печалба, особено ако от нея бъдат изключени американците?
                              Освен това, разбира се, вместо флотът ни да е разкъсан между двете опасности, от САЩ и Германия, ще можем да обърнем усилията си по друг начин. Има и още една възможност, но тя не е може би много реална - по време на преговорите, като жест на добра воля, германците да продадат част от флота си на Япония. Ако ще това да са само един-два кораба, но това ще бъде (ако се осъществи) още един клин както между Германия и САЩ, така и между Япония и САЩ.
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment

                              Working...
                              X