Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стрелба през стъклена преграда.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Стрелба през стъклена преграда.

    Какво става с коршума след среща с прозорец?Доколко стъклена преграда отклонява проектила от мишената?Моля, споделете вашите виждания! В аванс казвам,според А.Потапов''...проектила лети в непредвидима посока след преминаване през стъклен прозорец.Това важи само за свръх звуков проектил.При Наган ,например, този проблем не съществува...''.
    Last edited by messire Woland; 21-08-2008, 08:56. Причина: правопис

    #2
    Така зададен, въпросът е прекалено общ за да му се отговари.

    Какво стъкло?
    Под какъв ъгъл?
    Защо пък явлението да не съществува при Наган?
    Защо да важи само за свръхзвуков проектил?

    Всички куршуми се отклоняват при преминаване през преграда - но в различна степен.
    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    Comment


      #3
      Пак същото като другата тема, другарю Парабелум. Ако ще пишете във форума, то нека да е грамотно, без много грешки и със спазване на пунктуацията. След всеки препинателен знак се оставя интервал.

      Comment


        #4
        Ник,явно и ти не знаеш нищо по темата,защото и ти само задаваш вапроси и казваш накрая всеизвестното.Имам представа за теб като високо ерудиран събеседник,едвали някой може да отговори друго на вапроса,и аз незнам отговора.Но Потапов е надежден автор,заслужава да се поровим.
        Last edited by messire Woland; 21-08-2008, 08:56. Причина: правопис

        Comment


          #5
          Извинете ме за неграмотния правопис.Всепак надявам се да бъда с нещо полезен.Нека се концентрираме върху темите,те заслужават внимание.
          Last edited by messire Woland; 21-08-2008, 08:57. Причина: правопис

          Comment


            #6
            Не е нужно "да те извиняваме", просто се погрижи да проверяваш текста си, преди да го публикуваш на форума. Не е толкова трудно, а и е въпрос на уважение към събеседниците и към темата.

            Comment


              #7
              другаря парабелум написа Виж мнение
              Ник,явно и ти не знаеш нищо по темата,защото и ти само задаваш вапроси и казваш накрая всеизвестното....
              Нищо не знам, грешен съм... За Потапов не съм и чувал, но съм чел генерал Джулиан Хатчер по въпроса за стабилизиране на куршумите и тяхното отклонение при преминаване през различни среди. Параметрите, определящи това отклонение, са много повече от изброените от теб данни "свръхзвукова скорост" и "стъклен прозорец".
              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment


                #8
                Предлагам нещо позитивно Ник.Ако темата е и за теб интересна-сложи стъкло пред мишената, когато другия път отиваш да стреляш.Пробвай с разни скорости и кажи после какво забеляза.
                При ловна пушка е пробвано-дробинките се разпръсват след срещата с преградата в непредвидима посока(мое субективно наблюдение).
                Last edited by messire Woland; 21-08-2008, 08:57. Причина: правопис

                Comment


                  #9
                  другаря парабелум написа Виж мнение
                  ...Пробвай с разни скорости ...
                  Ако ми кажеш как става това, ще пробвам. Имам предвид задаване на различни скорости на един и същ проектил.

                  ПП. Стъкло не се разрешава на нашето стрелбище, въпреки, че бутилките са популярна мишена.
                  Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                  A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                  Comment


                    #10
                    Nick написа Виж мнение
                    Ако ми кажеш как става това, ще пробвам. Имам предвид задаване на различни скорости на един и същ проектил.

                    ПП. Стъкло не се разрешава на нашето стрелбище, въпреки, че бутилките са популярна мишена.
                    Казвам веднага как става-надзвукови патрони и дозвукови такива с еднакви проектили можеш да купиш или сам да снаредиш.Проектила тук не е важен всъщност, твардението е-дозвуков не се откланя,надзвуков може и да не порази мишената заради отклонение.Трябват само два вида патрони-под и над звуковата бариера.
                    Last edited by messire Woland; 21-08-2008, 08:55. Причина: правопис

                    Comment


                      #11
                      другаря парабелум написа Виж мнение
                      под и над звуковата бариера.
                      Моля бъдете полезни , каква е тая звукова бариера ?

                      Comment


                        #12
                        другаря парабелум написа Виж мнение
                        ...Трябват само два вида патрони-под и над звуковата бариера...
                        OK, I'm out. След като е толкова семпло, сигурен съм, че някой вече го е направил. Mille pardones за намесата си в разговора!
                        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                        Comment


                          #13
                          другаря парабелум написа Виж мнение
                          Какво става с коршума след среща с прозорец?Доколко стъклена преграда отклонява проектила от мишената?Моля, споделете вашите виждания! В аванс казвам,според А.Потапов''...проектила лети в непредвидима посока след преминаване през стъклен прозорец.Това важи само за свръх звуков проектил.При Наган ,например, този проблем не съществува...''.
                          Има доста емпирични изследвания по въпроса, имам и голямо количество нагледни материали, но поради цилиндричната им форма, имам трудности при сканирането им - съответно побликуването им във форума. Според водещите специалисти, скоростта на проектила, независимо дали е дозвукова, или свръхзвукова не оказва влияние на отклонението му. От основно значение е вида на стъклото. Ако стъклото е зелена бутилка от пещерска гроздова, наполовина изконсумирана от стрелеца, имаме отклонение в рамките на 5-10 градуса по хоризонтала и токова по вертикала. Ако стъклото е напълно изпразнена, половин-галонова бутилка от водка Собиетски, отклонението по хоризонтала може да достигне до 180 градуса.
                          Но както вече спомена Ник, няма достатъчно зададени параметри.


                          Горното очевидно е шега! Но въпроса ти наистина е много общ, а и правописа малко дразни.
                          Извън майтапа - наистина е хубаво да уточниш с какво оръжие ще извършваш атентата. При преминаване на преграда дори формата на проектила има значение, да не говорим за ъгъла на попадение и вида на преградата/стъклото, като здравина, варира от хартия до стомана/. Чел съм за случаи в които 38 калибров куршум от револвер отскача от предно стъкло на кола.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            #14
                            Потапов не е надежден източник.Книгите му трябва да се четат много внимателно и да се отсяват митовете.
                            СМЕЛОГО ПУЛЯ БОИТЬСЯ,А В ПЬЯНОГО - ХРЕН ПОПАДЕШЬ !

                            Comment


                              #15
                              Дааа,това с бялата боя не е в духа на традиционото наше гостоприемство към непознатите.Кошмари ли сънувам, или е наистина?Жалко за темата,можеше да обогатим взаимно познания.Моя даскал казваше навремето -''Бреййй,и от най-глупавия можеш да разбереш нещо ново''.

                              Comment

                              Working...
                              X