Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Външна политика - Кухнята за отровната риба “фугу”

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Външна политика - Кухнята за отровната риба “фугу”



    Ами май за сега аз ще водя преговорите (Верешагин не отоговаря може да е в отпуск или нещо друго, рецидивиста за пръв път играе и вика аз да движа за сега работите и за сега съм аз), а ако има някакви промени ще ви оведомя. Ами за да не чакаме, че така или иначе времето наближава, а поне да изясним основните работи. Ами да почнем така - вие какво предлагате свързано с блокадата по точно кои сурвини да блокираме и кои да разрешим да се внасят на континента? Значи освен съюза между нас и вас ще включваме ли и други държави примерно Франция или няма значение кой ще бъде? Каква ще ни е военната взаимопомощ аз лично предлагам ако някоя от страните бъде нападната друга да е длъжна поне да прати някакво частично подкрепление? Също така правили ли сте някакви военни планове срещу някои от другия съюз за нападение? Ами за сега това е в об6ти линии така набързо нахвърляно. Очаквам вашия отговор.

    Поздрави

    Лорд Дейвид


    Такам, това е майл от Шеленберг на дипломатическия ни майл. Да помислим за отговор, явно ние ще трябва да казваме какво ни сърби...
    Last edited by von Danitz; 04-10-2008, 11:12.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    #2
    По отношение на Великобритания.

    Договорът ни, трябва да ги убедим, че твърдо стоим зад него, което не е мимикрия. Ако Съединените щати продължават да стоят на неотстъпчива позиция, нямаме алтернатива, освен да разчитаме на съюза с англичаните. Но приоритет на приоритетите е доставката на гориво - петрол от Бруней. Предложи им произведения на леката промишленост или пари. Трябват ни поне десет единици на ход, те произвеждат 35. Това е първостепенна задача. Без техния петрол е безмислено да правим каквито и да е планове. Поискай им 15 или двайсет единици, дано се разберем за малко над 10 , за да натрупаме и малък резерв. При конфликт Филипините затварят морския ни път до там.

    Второ, за Китай, да изнасяме колкото може повече оттам. Да кажат и те какво искат. Има ли възможност и с Индия ние да търгуваме, а и с Австралия, трябва да ги питаш.

    Третостепенно е, какви морски сили предполагат да разположат в нашия регион - Хонг Конг и Сингапур, но също е важно какво имат в Астралия, и изобщо в Тихоокеанския регион.

    Но каквото и да говорите, мисли първо за петрола.

    А това, което пита за Франция, съгласни сме за договор с тях и Холандия, от тях искаме да изнасяме храна и въглища. Питай ги каква е политиката им спрямо Русия. Подгови и няколко станадартни договора за търговия с суровини и инвестиции в транспортната мрежа за: Китай, Тайланд, Боливия, Чили, Етиопия, Иран и Турция. Поледните две могат да предложат и малко петрол. От Китай ни интерсува желязото и минералите.
    Last edited by von Danitz; 14-08-2008, 09:55.

    Comment


      #3
      Да питам ли дали да включат Русия в нашия съюз и какво ни е мнението спрямо Германия? Да искам ли техен флот в Сингапур или Хонг Конг (за да ни помагат). Сега ще драсна една чернова.
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        #4
        Ето чернова за пращане на Шеленберг:

        Лорд Дейвид,
        Божественият император изразява следното мнение по въпроса за съюза:
        1. С оглед позициите на САЩ и Германия, Япония е задължена да подкрепи и да се обвърже с Великобритания по всеки възможен начин. За нас няма нищо по-важно във външната политика от този съюз на двете империи. Готови сме веднага да подпишем договор за взаимопомощ в случай на чужда агресия.
        2. 2. С цел заздравяване на икономическите връзки между двете държави, предлагаме следните договорености:
        a. Нашата империя има нужда от 17-20 единици петрол поради липсата на такъв в Япония. Една евентуална война със САЩ ще прекъсне временно доставките на петрол покрай Филипините, което ще се отрази пагубно на нашият военен потенциал. За да можем да подкрепим максимално Британия в една евентуална война, ще ни трябва този петрол. Готови сме да заплатим за него продукция на леката промишленост, пари и военни договорености. С други думи, петролът е гарант за нашата военна подкрепа и е суровина номер 1 за нас.
        b. Смятаме да изнасяме от Китай за Япония суровини, ако и вие смятате да експлоатирате пазара, предлагам да си договорим квоти и цени за да не се конкурираме.
        c. Може ли да се търгува директно с Индия и Австралия или търговията минава през вас?
        d. От какво има нужда вашата империя и по какъв начин бихме могли да помогнем?
        3. По повод съюза ни и включване на други държави в него – според нас Франция е добре дошла (императорът изпитва слабост към нея  ) и ще помогне много в случай на война с Германия. Също така смятаме, че Холандия би могла да се присъедини към нас. Нашата държава смята да купува от двете държави храни и въглища. Също така те биха помогнали за една по-добра блокада на Германия.
        4. Какви сили бихте могли да разположите в района на Сингапур и Хонг Конг за да ни подкрепите в една евентуална война със САЩ?
        5. Какво ви е отношението спрямо Русия?
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          #5
          Идеално, махаш слабостта на императора към Франция и добавяш, че подкрепяме тяхната блокада над Германия и можем да помогнем с политическа и всякаква подкрепа. Иначе, сериозно, ти си роден дипломатически талант А, и добави много благопожелания за Джордж V

          Comment


            #6
            Лорд Дейвид,
            Божественият император изразява следното мнение по въпроса за съюза:
            1. С оглед позициите на САЩ и Германия, Япония е задължена да подкрепи и да се обвърже с Великобритания по всеки възможен начин. За нас няма нищо по-важно във външната политика от този съюз на двете империи. Готови сме веднага да подпишем договор за взаимопомощ в случай на чужда агресия.
            2. 2. С цел заздравяване на икономическите връзки между двете държави, предлагаме следните договорености:
            a. Нашата империя има нужда от 17-20 единици петрол поради липсата на такъв в Япония. Една евентуална война със САЩ ще прекъсне временно доставките на петрол покрай Филипините, което ще се отрази пагубно на нашият военен потенциал. За да можем да подкрепим максимално Британия в една евентуална война, ще ни трябва този петрол. Готови сме да заплатим за него продукция на леката промишленост, пари и военни договорености. С други думи, петролът е гарант за нашата военна подкрепа и е суровина номер 1 за нас.
            b. Смятаме да изнасяме от Китай за Япония суровини, ако и вие смятате да експлоатирате пазара, предлагам да си договорим квоти и цени за да не се конкурираме.
            c. Може ли да се търгува директно с Индия и Австралия или търговията минава през вас?
            d. От какво има нужда вашата империя и по какъв начин бихме могли да помогнем?
            3. По повод съюза ни и включване на други държави в него – според нас Франция е добре дошла и ще помогне много в случай на война с Германия. Също така смятаме, че Холандия би могла да се присъедини към нас. Нашата държава смята да купува от двете държави храни и въглища. Също така те биха помогнали за една по-добра блокада на Германия. Подкрепяме политически, икономически и военно една тотална блокада на Германия с цел нейното икономическо задушаване. Към последното твърдение може да се включи и синхронизирано изкупуване от нас и вас на стоки от значение за Германия, както и изкуствено покачване на цените им в световен мащаб.
            4. Какви сили бихте могли да разположите в района на Сингапур и Хонг Конг за да ни подкрепите в една евентуална война със САЩ?
            5. Какво ви е отношението спрямо Русия?

            И разбира се, поздрави до крал Джордж V и неговите поданици!

            Лорд Ветинари
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              #7
              Да пращам?
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                #8
                За търговски договор има ли нужда от нещо по-заплетено?
                Уважаеми представители на …..

                Японската империя желае да сключи с вас договор за закупуване на:

                … единици минерали на цена от …
                … единици нефт на цена от …
                … единици храна на цена от …
                … единици растителни суровини на цена от …
                … единици колониални стоки на цена от …

                В случай, че горните цени не ви задоволяват, моля кажете вашите предложения. С цел изграждането на трайни търговски взаимоотношения сме готови да договорим нови цени с вас в случай на нужда.

                Също така бихме инвестирали във Вашата транспортна мрежа сума от … паунда с цел развитие от … единици.

                Искрено се надяваме икономическият обмен между нашите две държави да продължава да се развива!

                Подпис:…
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  #9
                  Не пращай още, играта е спряна, ще пищат американците после

                  Comment


                    #10
                    Ама те няма да разберат... Политика е все пак, не реални ходове по картата Ако не играем византийски...

                    Иначе кажи като детайли добре ли е великобритания чудото и търговското.
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      #11
                      Такам, нещо което пропуснах с Великобритания - секретна договореност да може да си ползваме базите на разменни начала. Така ако вдигнем във въздуха Панамския канал да можем да правим засада около Фолклендите например...
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        #12
                        По отношение на Съединените щати

                        Вчера се видях с Империал, "президента" на Щатите. Както и с водещия на играта. Останах с едно впечатление на, как да се изразя точно, на "подценяване" или "недооценяване" на Япония. Гледат ни парите и икономиката, а географското ни разположние и военната ни машина, поне май на Империал му убягва. Но нещо подобно има и в отношението на Албирео. Всичко е в развитие разбира се, не бих искал да навлеза в областта на "психологията" на играта а само да се спра на "ножа с две остриета". Оставам с впечатлението, че въпреки , че е възможно да провеждаме икономическа експанзия, Америка ще трябва в нашия случай да ни доведе до война. Иначе ще растем. Дали да не спрем на такава концепция, с нарастването на икономиката и военната сила да ги принудим те да извършат първата крачка. Те трудно ще стигнат в играта до концепция за блокада над нас, което пак може да се приеме като враждебно действие. Така или иначе, дали да не им предоставим инициативата. И можем ли да понесем първи удар от тях?

                        И още нещо, Щатите, поне този отбор, не са готови и изобщо никога няма да помислят за "стратегически завой" към нас. Като цяло, те не разглеждат Япония като партньор, или дори като достоен противник. Питах директно за Филипините и двамата, отговора е не. Ако ги бяха дали мирно щяхме да се разберем, а те да спечелят много. Но пропускат този шанс. Следва другото!

                        Но за целта, смятам за уместно, да се разберем и спазваме следното:

                        - Да чакаме контакт от Америка, игрово да не им се обажаме под никаква форма, до тяхна "нота". Иска ми се да ги поставим в информационен вакум, не им отговаряйте на постове, без малки консултации и пр., очаквайте те да поискат нещо. Това ще ни даде съвсем малко психологическо превъзходство, важно за по нататък.

                        - Към първи ход да изработим концепцията за действия до края (стратегия) и доктрина за оперативно поведение. Перазглеждането им да не ни занимава оттук нататък, за да можем да се съсредоточим върху ресурсната база и осъществяването и да не спорим по общи въпроси, а и за да има яснота какво правим, степ бай степ.
                        Last edited by von Danitz; 16-08-2008, 13:33.

                        Comment


                          #13
                          Даниц, към написаното от теб за САЩ не трябва да се забравя и положението САЩ/Германия - Британия. Ако заедно с немците налазят британците и ги притиснат, не виждам дали ще имаме избор да чакаме или ще се наложи ние да ударим САЩ.

                          Във всеки случай аз съм привърженик на изпреварващ удар, когато стане ясно, че американците се готвят да ни ударят да ги ударим маалко по-рано. За целта трябва да имаме готов план за атака с наличните сили, като този план трябва да включва максимални загуби за САЩ.
                          Горното може и да се попреправи, в смисъл правим провокация срещу САЩ и ги принуждаваме да ни ударят преждевременно, като сами се набутат в капан. Но това трябва да е добре планиран капан, иначе смисъл няма.

                          За съжаление преди ход 1 няма да имаме сведения за положението на американските сили, значи ще се наложи да изчакаме малко с детайлите в планирането. Тоест война преди 3 ход не виждам, значи ще се развиваме индустиално и плетем мрежи до тогава, после в зависимост от ситуацията... Някак просто не зная дали някой няма да се изкуши да започне войната на 2 ход и така да ни уплете развитието

                          Ще трябва да навием британците да задушават Германия, но да не намесват САЩ, колкото и трудно да е това.
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            #14
                            Снощи говорих с Щурми по скайпа. До тук става ясно следното:

                            - В дипломатическата сфера, като желание съюзът няма проблем, но е възможно да се появят някои "обективни" проблеми пред нас. Британците не са сигурни като отбор, във възможностите си.

                            - Във военната сфера идеите им са разбъркани. За Атлантика нищо не говорят, вежданията им са или за атака в Северно море и Балтика, веднага срещу немците?! или за някаква сухопътна операция срещу германските колонии в Африка - удар в нищото, казах аз, с което Щурми се съгласи. Рецидивистът командва флота ?!, а Шеленберг вероятно сухопътните сили.

                            - За нашия район нямат никаква идея, нито стратегическа, нито от гледна точка какво биха ни предоставили като ресурс. Ще изчакам отговор на едно мое ЛС до Вересчагин, да видим дали ще можем да измъдрим нещо, или ще се спасяваме поединично, ако изобщо има нянаква възможност за това
                            Last edited by von Danitz; 25-08-2008, 10:39.

                            Comment


                              #15
                              Според мен Мадридската конференция е прекрасна възможност за поставяне на Япония като водеща дипломатическа сила. От скромния си опит в сферата смятам че е важно да се изгради образ, който да притеснява евентуалния враг и да го кара сам да се вкарва във "филми". Предложението ми е да заплетем на конференцията възел, който Гелмания и Сащ дълго и внимателно да развързват. В момента конференцията е умряла което ни дава един вид PR предимство, ако решим да я курираме и насочваме в посока която на нас ни е изгодна.
                              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                              请您死在地狱般的阵痛
                              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                              きさまはしんでくださいませんか
                              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                              Comment

                              Working...
                              X