Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Японски стрелкови оръжия през ВСВ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Японски стрелкови оръжия през ВСВ

    То и японското стрелково оръжие е едно... да го сочиш! Пак във "Всичко за оръжието" попаднах на японски 7.5 мм. пистолет "Намбу".Пълен боклук. Ако го намеря ще го постна.

    #2
    еМГето написа
    То и японското стрелково оръжие е едно... да го сочиш! Пак във "Всичко за оръжието" попаднах на японски 7.5 мм. пистолет "Намбу".Пълен боклук. Ако го намеря ще го постна.
    То пък "Всичко за Оръжието" е едно сериозно изданиееееееееееееееее :sm113: :mhehe: :kill_myse
    Last edited by Dinain; 05-07-2008, 22:50.
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #3
      Е, мене ме интересуват техническите данни, не техните коментарии.

      Comment


        #4
        еМГето написа
        То и японското стрелково оръжие е едно... да го сочиш!
        Ако беше толкова скапано това оръжие, през ПСВ Русия нямаше да закупи 600 000 броя пушки система Арисака.
        Всяка страна има своите хубави и лоши образци оръжия, но определено пушката система Арисака не е калпава.
        Колкото до пистолета Намбу той е 8мм, леко преправен Парабелум. Ако беше калпав, японският генщаб отдавна да беше прекратил производството му, заменяйки го с нещо по-удачно.
        Ако пък гледаме немското оръжие в частност Парабелум, то и тази система дава откази и той бива заменен с П-38 на фирмата Валтер...........

        еМГето написа
        Е, мене ме интересуват техническите данни, не техните коментарии.
        По-книжка съветският автомобил Москвич има разход "не повече от 5 литра на сто километра", обаче истината е друга...........
        Вярно виждал съм и такъв разход от Москвич, но приятелят ми по-цял ден висеше под него или върху него за да му кордиса настройките.Тези настройки обаче се запазват точно 4 дена и Ламята започва отново да гълта бензина. :argh:
        Last edited by Parabellum; 13-06-2008, 22:14. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          #5
          Ето въпросният пистолет. Вярно, че е 8 мм.

          Comment


            #6
            Отделих темата, надявам се да се заформи дискусия и тук

            Всъщност какво е основното въоръжние на японската пехота/структура на ниво рота/батальон през ВСВ?
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              #7
              Parabellum написа
              То пък "Всичко за Оръжието" е едно сериозно изданиееееееееееееееее :sm113: :mhehe: :kill_myse
              Абе не знам сериозно ли е или не, но навремето се запалих по темата именно от в-к "Всичко за оръжието" и сп. "Оръжеен магазин" (особено от второто). Тогава нямаше масово Интернет, нямаше книги, нямаше учебници, нямаше нищо... :nod:

              Comment


                #8
                Баща ми го е купувал откакто излиза - първо във формата на вестник, а
                след това нещо като "вестникарско" списание. Тук има няколко топа (бук
                вално). Аз го намирам за добре, като отчитам кога е издавано.
                А що се отнася до японското стрелково оръжие - не става за Европа!
                Като, че ли е правено от аматьори. Артилерията им е от ПСВ. Като стреля
                при отката цевта се къндилка. Допотопни истории като, че са правени с подръчни средства. Всичко е било благодарение на страшната упоритост на японският войник.

                Comment


                  #9
                  еМГето написа
                  Баща ми го е купувал откакто излиза - първо във формата на вестник, а
                  след това нещо като "вестникарско" списание. Тук има няколко топа (бук
                  вално). Аз го намирам за добре, като отчитам кога е издавано.
                  А що се отнася до японското стрелково оръжие - не става за Европа!
                  Като, че ли е правено от аматьори. Артилерията им е от ПСВ. Като стреля
                  при отката цевта се къндилка. Допотопни истории като, че са правени с подръчни средства. Всичко е било благодарение на страшната упоритост на японският войник.
                  Колега не искам да се заяждам, но ми кажете с колко вида японски системи сте боравил?
                  Голяма част от артилерията на Германия в началото на ВСВ е била от ПСВ.
                  Вестник "Всичко за оръжието" го събирах от брой 1 в далечната 1992 до 2002, когато заминах да живея в САЩ, когато миналата година се върнах в България и си купих един брой от него видях, че не е мърднал и крачка напред от 2002.
                  Всички събрани броеве ги изхвърлих, защото цялата информация в тях бе сгрешена, дори тази за корабите и танковете.Всичките им статии бяха преписани от руският печат или Нета.
                  Един парадокс.През 2000 година започнах да си пиша Дипломната работа "Ръчното огнестрелно оръжие през Руско-турската Освободителна война 1877-78". Реших да проверя какво пише в този вестник, ами за 10 години само няколко кратички статии, част от които използвах.
                  Та да се върнем на японското оръжие
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    #10
                    Що бе 6.5 мм е много добър калибър...
                    Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                    Comment


                      #11
                      Е, защо? То и сега из форума се цитират много руски и други сайтове.
                      Едва ли са по-компетентни! А японското оръжие никой не го ще, освен
                      споменатата руска покупка и може би някоя друга такава. Поне аз нямам сведения. Примитивни оръжия. Добри за фронта в Китай. Но то е било защото китайската армия е ядяла хлебарки (образно и буквално). Виж сабите им са добри, но стават за паради и екзекуции.
                      Last edited by еМГето; 14-06-2008, 01:42.

                      Comment


                        #12
                        еМГето написа
                        ...А що се отнася до японското стрелково оръжие - не става за Европа!.... Допотопни истории като, че са правени с подръчни средства. Всичко е било благодарение на страшната упоритост на японският войник.
                        Хммм... съветвам ви да не се осланяте на това, което други били чели в някакво си вестниче. Защото това води до :sm113: :tdown

                        А сега да проверим колко знаете в действителност за японското оръжие:
                        • Кои образци са показани по-долу?
                        • Кога са произвеждани?
                        • Кои страни са ги ползвали?
                        • За какво служи показаното устройство на третата снимка?
                        • Защо има отвори по цевната кутия?








                        Идентифицирайте образците, после ще обсъдим колко са скапани и защо не стават за Европа.
                        Last edited by Nick; 14-06-2008, 01:12.
                        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                        Comment


                          #13
                          нек`ва Арисака?


                          thorn

                          Средновековните църкви в България

                          Comment


                            #14
                            Не подсказвай, човекът е чел "Всичко за оръжието" :mhehe:
                            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                            Comment


                              #15
                              Ех, няма да се правя на интересен, не съм запознат в такива детайли с
                              оръжията на Япония, но ще попитам - колко лиценза са продали и на кого
                              и какво количество оръжие (и какво) са изтъргували (и къде)?
                              Last edited by еМГето; 14-06-2008, 13:27.

                              Comment

                              Working...
                              X