Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българските територии след 1944.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Българските територии след 1944.

    Щяхме ли да загубим други територии освен Южна Добруджа? Ще съм благодарен, ако може да качите карти.
    Last edited by Novaka; 23-03-2008, 21:02.

    #2
    Ми аз не знам Русия да е участвала във ВСВ,нито пък да ни е окупирала.

    Comment


      #3
      Първо Северна Добруджа не сме я печелили за да я губим.На мирната конференция в Париж Гърция има териториални претенции към България - за южното Черноморие,Родопския масив и Пловдив.Но Сталин не разрешава.Тито пък е имал идея Пиринска Македония да бъде присъединена към формиращата се Съюзна Република Македония / бъдещия ФИРОМ/ и май е бил е твърде близо до реализация на идеята си.

      Comment


        #4
        А ний Северна Добруджа въобще не сме я печелили през ВСВ.
        Спечелили сме Южна Добруджа и тя си е още при нас
        IN VINO VERITAS !!!

        Comment


          #5
          Ние северна добруджа сме я владяли точно четири дни през ПСВ. Заглавието на темата е хммм объркващо да кажа, най-малкото.
          Виж интересен е въпроса за окупираните от България територии през ВСВ и защо СССР не се застъпва за тях. Става дума разбира се, за беломорието и шанса, който Коминтерма изпуска да има излаз на топло море, нещо непостижимо от Петър 1.
          Кръвта из нашите гърди
          не е съвсем изляна!
          Народе, цял стани! Иди!
          Че Македония въстана.

          Comment


            #6
            А Северна Добруджа не сме ли я владяли повечко.Аз си мисля че към няколко месеца... нещо такова
            IN VINO VERITAS !!!

            Comment


              #7
              Амии, юридически договора според който заемаме северна добруджа е сключен на 25.09.1918, мисля, че знаеш кога капитулираме. Отстъпваме левия бряг на марица, или по-скоро го връщаме, тъй като не е даден от Османската империя през 1915, връщаме го защото има голямо турско малцинство и турчолята бутат за отстъпки.Естествено си струва, а и договара не е ратифициран от букурещ.
              Кръвта из нашите гърди
              не е съвсем изляна!
              Народе, цял стани! Иди!
              Че Македония въстана.

              Comment


                #8
                е ние неформално не я ли получаваме по рано?
                тука значи съм бил в голяма грешка
                IN VINO VERITAS !!!

                Comment

                Working...
                X