Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Засечка при Макаров

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Засечка при Макаров

    Имам едно питане към по-опитните форумни участници.Днес при стрелба с личният ми ПМ се получи неколкократна засечка.Проблемът е че при пълен пълнител не може да бъде взведен патрон в цевта с първия опит.Затворната рама остава в положение отворена и се налага да и помагам с ръка.любопитното е че това се получи при стрелба с руски боеприпаси.Преди това изстрелях два пълнителя с патрони на завод Арсенал без никакъв проблем.Та въпросът ми е къде да търся причината в оръжието или в боеприпасите?

    #2
    Пълнителите в изправност ли са ти? Да не са деформирани нещо?

    Comment


      #3
      Пълнителите са наред пробвах и с пълнител от пистолета на колегата резултата беше същия.първият патрон не се взвежда в цевта ,докато при неговия Макаров това не се случва.

      Comment


        #4
        МАТРОС написа
        Пълнителите са наред пробвах и с пълнител от пистолета на колегата резултата беше същия.първият патрон не се взвежда в цевта ,докато при неговия Макаров това не се случва.
        Най вероятно ,проблем с възвратната пружина.Сменяш я с тази на колегата и ще разбереш със сигурност дали е от нея.Случва се и това ,особенно ако ПМ-а е наше производство.

        Comment


          #5
          МАТРОС написа
          .. патрон не се взвежда в цевта ...
          "Взвежда" се ударникът, ако ще ползваме русизми. Патронът не може да се "взведе".

          Какви са патроните, с лаково покритие ли? Аз лично бягам като дявол от тамян от руските, които се продават под марката "Wolf". Проблемите при тях са много, вкл. слаб заряд на някои патрони, различна дължина, неравномерно лаково покритие и др. Предполагам, че неравномерното покритие води до проблемите с въвеждането на първия патрон в патронника.
          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

          Comment


            #6
            Матрос,пробвай да си гръмнеш патроните с пистолета на колегата.Първо с твоя пълнител и после с негов пълнител.Така ще изключиш вероятноста за дефект в пълнителя.За всеки случай,провери дали не си обърнал възвратната пружина.Не вярвам тя да е отслабнала.Иначе съм напълно солидарен с Ник,ако си ползувал дебело лакираните патрони.Подобни проблеми правеха и шоковите патрони на НИТИ Казанлък.

            Comment


              #7
              lobo написа
              Матрос,пробвай да си гръмнеш патроните с пистолета на колегата.Първо с твоя пълнител и после с негов пълнител.Така ще изключиш вероятноста за дефект в пълнителя.За всеки случай,провери дали не си обърнал възвратната пружина.Не вярвам тя да е отслабнала.Иначе съм напълно солидарен с Ник,ако си ползувал дебело лакираните патрони.Подобни проблеми правеха и шоковите патрони на НИТИ Казанлък.
              Колегата матрос говори за проблем, само при пълен пълнител,значи осем патрона ,когато натиска на пружината в пълнителя е най голям и затворния блок не може да дотика патрона в цевта.Какво значение има лака ,че при положение на заряд с 5,6 или седем патрона ПМ работи нормално.Допуска на патронника на ПМ е достатъчно свободен да поеме всички тези неравномерности на лаковото покритие.Това е Макаров ,а не Валтер,Глок или Зиг-зауер ,където типа и качество на патрона са от решаващо значение за безотказността.Възможно е при разглобяване да е обърнал пружината,което е малко вероятно ,но се случва макар и рядко.При всички случаи причината е или във възвратната пружина или замърсяване на паралелите на блока или рамата ,което затруднява свободното им движение.Със същите патрони, ако другия ПМ / на "колегата"/работи нормално ,това изключва причината да е в тях.
              Last edited by boliarin; 19-03-2008, 22:29.

              Comment


                #8
                boliarin написа
                ...Допуска на патронника на ПМ е достатъчно свободен да поеме всички тези неравномерности на лаковото покритие....
                Ти четеш ли внимателно? Какво общо има патронникът с дискутирания проблем? Патронът не може да стигне до патронника въобще; колко е голям той и какво побира няма абсолютно никакво значение в случая. Неравномерното лаково покритие може да доведе до зацепването на патроните едни за други или за устните на магазина, в резултат на което подаването от магазина е затруднено.

                А тези общи лафове за Глок, Валтер и СИГ ги остави за други. Специално Глок е известен с най-хлабавия патронник и най-дългата рампа на патронника именно за да работи с патрони с най-различно качество и при силно замърсяване.
                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  #9
                  Nick написа
                  ...А тези общи лафове за Глок, Валтер и СИГ ги остави за други. Специално Глок е известен с най-хлабавия патронник и най-дългата рампа на патронника именно за да работи с патрони с най-различно качество и при силно замърсяване.

                  Мислех , че ЧЗ е най-всеядното . Или , пък , напомпани патрони 9 Пара издържаха в СИГ Сауер и се взривиха , късайки дъното на гилзата , в Колта ми ... В сучая имаме задача с неизяснено условие , поради което и импровизираме в различни направления , търсейки причината за проблема . Матроса трябва да обясни как точно не му се "взвежда" патрончето.

                  Comment


                    #10
                    Todor Pavlov написа
                    . Матроса трябва да обясни как точно не му се "взвежда" патрончето.
                    Това е и разумното и спокойно изразено мнение.Като новак тук ,ми прави впечетление умеренноста в тона и склонноста към задълбочени анализи.Отговора на задачата на матроса ,той най вероятно си го знае.Действието със стрелбата което описва /двама души стрелят по няколко пълнителя и имат избор на патрони /говори явно ,че се развива на оторизирано стрелбище, под зоркия поглед на професионалист оръжейник ,който освен патрони предлага и още поне няколко ПМ-а собственност на стрелбището,което значи че матроса на часа ,на секундата е получил ясен отговор в два варианта:"патроните са калпави и всички ПМ засичат" или "само при твоя има проблем".В технически аспект,потребителя Nick сигурно знае ,че ми е известно ,че патронника е онова място на цевта,където влиза патрона и ако той е по дебел от лак или защото производителя на милярди патрони по света не знае да ги прави ,блока трябва да се дотика на ръка."Дотикването" може да е 3 или 30мм. и от размера на тази дистанция може да се определи ,дали задръжката е в пълнителя ,пружината ,патронника или в руските патрони.Това ще разберем ,ако матрос мине покрай професионален оръжейник и реши да сподели резултата тук.
                    Last edited by boliarin; 20-03-2008, 09:24.

                    Comment

                    Working...
                    X