Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кървавият божик в Македония ???

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кървавият божик в Македония ???

    Здравейте , знаете ли нещо за Кървавият божик в Македония през 1944 г. ? Имало е някакви убийства ,но само това знам.Ще съм много благодарен ако някои може да даде малко инфо! Мерси предварително !
    Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да
    спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!

    #2
    Eто тук:

    Македонизмът и съпротивата на Македония срещу него. Коста Църнушанов
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      #3
      Благодаря за старанието ,обаче тук намерих само за кланетата в Прилеп и Велес. И ако може някои да ми даде изчерпателен отговор ще съм много благодарен !
      Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да
      спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!

      Comment


        #4
        vitanov написа
        Благодаря за старанието ,обаче тук намерих само за кланетата в Прилеп и Велес. И ако може някои да ми даде изчерпателен отговор ще съм много благодарен !
        Обладан от старателен хуманизъм давам най-изчерпателния отговор, на който съм способен и познат в историята на БС:
        1. Отиваш в най-голямата библиотека в града, където живееш. Ето тук можеш да видиш как се нарича библиотеката, която те интересува.

        2. Регистрираш се в библиотеката, за да получиш достъп до нейните фондове и услуги.

        3. Намираш човека, който отговаря за услугата наречена "библиографска справка".

        4. Учтиво обясняваш за проблема който те интересува - колкото по-ясно обясниш, толкова по-голяма е вероятността да получиш максимално полезен отговор.

        5. Ще получиш списък с книги, с които разполага библиотеката. А също и такива, които съдържат отговора на въпроса ти, но с които библиотеката не разполага.

        6. Пускаш поръчка за читалня/домашен прочит на интересуващата те литература.

        7. Получаваш литературата и се запознаваш с нея. Ако не намериш отговор на въпроса си се връщаш в библиотеката и пускаш поръчка за междубиблиотечен заем. Т. е. заявка на литература от друга библиотека (виж втората част на т. 5)

        8. Вероятно не всичко ще може да получиш, но част от него - със сигурност.

        9. Пак четеш.

        10. Ако пак няма отговор - отиваш до НБ. "Св. св. Кирил и Методий"

        11. Повтаряш стъпки 2, 3, 4, 5, 6 и 9.

        12. Вече имаш отговор на въпроса си.

        Е, това е според мен максимално подробния и старателен отговор на твоето запитване. Разбира се има и други по-лесни начини от сорта:
        а/ отиваш на дискотека в София и търсиш студентка от Историческия факултет. Встъпваш в особено близки отношения с нея и вероятно тя ще свърши всичко вместо теб.
        б/ намираш студент от съответния факултет, сближаваш се с него и след изпиване на необходимото количество "огнена вода" (ако си още жив) му обясняваш за какво иде реч. Има шанс да ти свърши работа, стига още да помни къде учи.
        в/ отиваш сам в Историческия факултет, намираш асистент, доцент и т. н. обясняваш за какво си дошъл. Ако не те подминат като прочетен вестник или не те изхвърли охраната на университета поне ще ти кажат коя книга да прочетеш.

        Е, от мен - толкова.
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          #5
          Ахам разбрах те идеално.
          ......
          П.П. Бях достатъчно любезен и благодаря за отделеното време!

          Уважаеми, vitanov, това мнение излиза далеч зад правилата на форума. Опитах се да ти помогна според възможностите си. Получих за това "странно благодарствен" пост. Опитах се да бъда шеговит - получих вече редактирания.
          Да, аз не съм професионален историк, но когато имам въпрос обикновено правя някаква справка, а не моля други да свършат работата вместо мен и тогава вече питам. Но иамм конкретен въпрос, а не "Знаете ли нещо за ..."

          П.С. И не си позволявам език като твоя.

          П. П. С. Не благодаря за отделеното време. То е загубено за мен.
          Одзава
          Last edited by Odzava; 18-03-2008, 17:34.
          Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да
          спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!

          Comment


            #6
            Еми скиф сега.НАправих проучване в гутъл и там нямаше нищо.Та за това си помислих ,че тук някои може да знае нещо.
            И какво от
            знаете ли нещо за Кървавият божик в Македония през 1944 г. ?
            не разбра.
            Като незнаеш няма нищо.Все пак незнам за какво спамиме постоянно?
            Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да
            спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!

            Comment


              #7
              Р”Р¾СС‚Р°С‚СŠС‡Р½Р¾.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment

              Working...
              X