Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хатихумаюн

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Хатихумаюн

    Създаден през 18 февруари 1856 този реформен акт прокламира равноправие между християни и мюсюлмани и други реформи в Османската империя.Той се явява като продължение на Гюлханския хатишериф.Интересувам се дали някой има превод на пълния текст и дали наистина с приемането му се започват някакви реформи или просто са празни приказки за заблуда на Западна Европа
    Last edited by владетелят на шумер; 24-02-2008, 19:01.
    Нека духът ти живее и нека ти който,обичаш Тива,да прекараш милиони години ,обърнал лице към северния вятар,докато очите ти съзерцават щастието.
    Надпис от чашата с пожелания от гробницата на Тутанкхамон.

    #2


    Със здраве да го ползваш
    Но е на английски.
    "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

    Comment


      #3
      Мерси за линка.Няма значение ,че е на английски.
      Нека духът ти живее и нека ти който,обичаш Тива,да прекараш милиони години ,обърнал лице към северния вятар,докато очите ти съзерцават щастието.
      Надпис от чашата с пожелания от гробницата на Тутанкхамон.

      Comment


        #4
        Публикуван на български език в сборника "Международни актове и договори, засягащи България" на проф. Г. П. Генов, издаден през 1940г. ( Може да се намери в НБКМ или в Библиотеката на ЮФ - СУ )
        SEMPER AGRESSUS

        Comment


          #5
          HELLCAT написа
          Публикуван на български език в сборника "Международни актове и договори, засягащи България" на проф. Г. П. Генов, издаден през 1940г. ( Може да се намери в НБКМ или в Библиотеката на ЮФ - СУ )
          Дали е публикуван целия както е в англииския текст даден с линка по-горе? Защото аз го имам публикуван в книгата " Подбрани извори за историята на балканските народи 15 - 19 век" с автор Мария Тодорова изателство Наука и Изкуство София 1977г. Но там липсват някои от параграфите дадени в английският текст .
          Аз просто търся истината

          Comment


            #6
            Attached Files
            since 1453
            from İstanbul

            Comment


              #7
              isvev написа
              Дали е публикуван целия както е в англииския текст даден с линка по-горе? Защото аз го имам публикуван в книгата " Подбрани извори за историята на балканските народи 15 - 19 век" с автор Мария Тодорова изателство Наука и Изкуство София 1977г. Но там липсват някои от параграфите дадени в английският текст .
              Пълният текст.
              SEMPER AGRESSUS

              Comment

              Working...
              X